Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Několik slov o naší škole

Letošním rokem vstupujeme už do jedenácté sezóny provozování školy běžeckého lyžování. Postupně rozšiřujeme naše služby a pro nadcházející sezónu jsme opět pro vás připravili další zlepšení.

Naše škola byla zřízena za účelem poskytnout zájemcům o běžecké lyžování kvalitní a fundovaný program výuky stylu, a to nejen pro začátečníky, ale i pokročilé. Běžecké lyžování má jedno specifikum – pokud jste se neučili na běžkách jako mládežníci pod dohledem zkušeného trenéra, nemáte moc šancí jak se náročný styl naučit. Většina samouků se na lyžích zbytečně dře, mnohdy si neumí lyže i připravit a z běžeckého lyžování se pro mnohé stává nepříjemná denní můra. Z těchto důvodů jsme zřídili naši školu, která by vám měla najít cestu do běžecké stopy a zpříjemnit zimní sportování.


Škola se během posledních let poměrně rozrostla. Propojili jsme naše další aktivity tak, aby všichni zájemci měli možnost využívat celého portfolia služeb. Patří mezi ně kromě výuky stylů také organizovaný trénink včetně možnosti zapojení se do tréninkového Atomic Salomon Nordic teamu ( více zde ), tréninkové kempy a akce již od září.

 

Dalším důležitým pilířem je partnerství se společností Amersports CZ, která je mimo jiné zástupcem značek Atomic a Salomon. Díky této spolupráci máme k dispozici široké portfolio lyží a bot vč. bot k zapůjčení pro ty, kteří výbavu nemají nebo si chtějí pořídit něco lepšího. Tato nabídka platí i pro ty účastníky školy, kteří chtějí některé ze závodních modelů obou značek otestovat. Půjčení je zdarma, pouze za poplatek 150 ,- Kč za přípravu lyží ( parafín a údržba ), Seznam dostupného materiálu k zapůjčení najdete zde.

 

Jaké jsou ty nejvýznamnější přínosy naší Školy běžeckého lyžování:

 

  • metodika výuky vychází z několikaletých zkušeností a je přizpůsobena potřebám našich klientů
  • známe velmi dobře potřeby, možnosti a lyžařskou vyspělost našich klientů a tomu jsme přizpůsobili i formu a průběh kurzu
  • disponujeme širokou paletou zkušených a odborně i prakticky vzdělaných instruktorů, díky čemuž budete nepřetržitě pod odborným dohledem
  • díky našemu Testcentru si můžete zapůjčit a otestovat velké množství značek lyží, bot a holí, abyste případně nekoupili "zajíce v pytli"
  • našim klientům nabízíme možnost celoroční práce a přípravy za výhodných podmínek
  • naše kempy jsou pořádány v malebném prostředí Jizerských hor, které nabízejí zřejmě nejpřívětivější terény pro lyžařeJaké jsou odlišnosti našich zimních a podzimních škol


Zimní školy BEDŘICHOV - JIZERSKÉ HORY:

slouží především za účelem výuky techniky běhu na lyžích, seznámení se základními aspekty běhu na lyžích, přípravou lyží, mazáním, výživou apod.

Podzimní školy: VESEC - LIBEREC

jsou ideálním prostředkem na nácvik techniky "na suchu", včetně poladění tréninku, díky čemuž budete v zimě o několik kroků napřed. Především podzimní nácvik techniky je v případě zimních kempů k nezaplacení.

  

Nejčastější otázky a odpovědi

  

Jak se přihlásit ?

Dle toho, jakou jste si vybrali školu, zda jednodenní, víkendovou, individuální nebo nějaký kemp, otevřete příslušnou rubriku. Zde najdete jednotlivé termíny škol a odklik na elektronickou přihlášku. Tuto vyplňte a kliknutím odešlete. Protože nepoužíváme automatické odpovědi, zasíláme obvykle do tří dnů potvrzovací mail s přiděleným variabilním symbolem pro platbu.

 

Do kdy musím školu zaplatit ?

U každého termínu je termín uzávěrky. Protože je o školu velký zájem a jsme limitováni z důvodů zachování kvality počtem účastníků, je nutné školu zaplatit do 14 dnů po odeslání přihlášky. Ve chvíli, kdy se kapacita zaplní, upozorňujeme ostatní účastníky na to, že je kapacita v daném termínu již vyčerpána a hledáme další řešení. Z těchto důvodů s platbou neotálejte na poslední chvíli. Pokud není přihláška zaplacená do 14 dnů po podání přihlášky, bereme ji jako stornovanou.

 

Mohu přihlášku stornovat a za jakých podmínek?

Stornovat zaplacenou přihlášku lze za těchto podmínek :

Storno 14 dní před termínem vracíme celou částku

Storno 7 dní před termínem vracíme 50 % ceny

Storno méně jak 7 dní před termínem již peníze nevracíme.

Obvykle se snažíme  s každým dohodnout náhradní řešení - většinou v případě závažných důvodů jako je nemoc apod. umožníme každému termín přesunout na jiný a to i v další sezóně nebo lze za sebe poslat náhradníka

 

Jak mohu školu zaplatit ?

Po přijetí přihlášky vám zašleme potvrzovací mail, ve kterém najdete číslo účtu a variabilní symbol s částkou, kterou je potřeba zaplatit. Přijetí platby na náš účet potvrdíme opět mailem.

 

Je možné v rámci víkendových škol se účastnit bez ubytování nebo pouze na jeden den?

Ano, lze to, v případě účasti bez ubytování napište do poznámky v přihlášce tuto informaci a také, zda se chcete účastnit společného oběda. Podle toho vám zašleme konečnou cenu k zaplacení. V rámci víkendových škol je možné se také účastnit pouze jeden den a to vždy v sobotu. Počet takovýchto účastníků je však omezen z důvodů kapacity našich instruktorů, kteří učí vždy max. 5 - 7 osob z důvodů zachování kvality výuky.

 

Chci dát výuku ve škole někomu jako dárek.

V tomto případě pokud nechcete, aby se to obdarovávaný dozvěděl, vyplňte přihlášku jeho jménem a mailovou adresu uveďte na sebe, aby informace přišly pouze k vám. Toto uveďte prosím do poznámky. Pokud chcete dárkový poukaz na jméno, napište to také do poznámky a my jej vystavíme ve formátu JPEG, který vám zašleme a můžete si jej sami vytisknout.

 

Je možné,aby se školy účastnily také děti?

Ano, je to možné pokud splnily věk minimálně 10 let. Je to z důvodů určité vyspělosti motoriky a základní kondice, protože výuka trvá denně celkem 3-4 hodiny. Pro rodiny s dětmi pořádáme dva termíny, které jsou označeny jako rodinné, zde se věnuje dětem speciální instruktorka, která kromě výuky na lyžích má připraven program ve formě her. Věkové minimum je školní věk.

 

Jsem úplný začátečník , zvládnu to ?

To že jste na lyžích nikdy nestál(a) je spíše výhodou, protože nemusíme pracně odstraňovat nevhodné návyky. Výuka v tomto případě probíhá převážně na malém kolečku na rovině, kde nemusíte mít strach z výkonů a nepříjemných terénů. Pokud vaše kondice není úplně top, můžete si odpočinout a učit se v intenzitě, kterou zvládnete. Respektujeme rozdílnou výkonnost a schopnosti každého a účelem je najít k běžkám vztah a ne si vše znechutit. 

 

Lyžuji již mnoho let, ale cítím mezery v technice. Je škola vhodná i pro mne?

Právě pro vás. Naše 7 leté zkušenosti ukazují, že v technice většina amatérských běžců pokulhává nejvíce. Jezdí k nám mnoho sportovců s vynikající kondicí, kteří oceňují právě individuální přístup a zaměření na techniku pomocí naší originální metodiky. Zjistíte, že vylepšením techniky získáte lepší pocit z běhu a skluzu a hlavně s menší námahou.

 

 


Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.