Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Komentáře

OSLO 1966

FIS Nordic World Ski Championships 1966 se konal 17.2.-26.2.1966. Oslo již hostilo šampionát v roce 1930. V roce 1952 dokonce i ZOH. Fin Mantyranta dokázal zvítězit ve stejné disciplíně v běhu na 30 km na třech vrcholných akcích za sebou (MS 1962 a 1966 a ZOH 1964). V maratonu dlouho vedl V. Veděnin, ale na 44. km jej postihla krize a doběhl s vypětím všech sil na 6. místě. Češi promazali a skončili až na konci startovního pole.
V závodě sdruženářů se poprvé v historii žádný závodník ze Skandinávie neumístil do 6. místa. Skokané poprvé závodili podle nového systému, kdy po zkušebním skoku absolvovali závodníci dva skoky, které se hodnotily do soutěže. Podle tohoto systému se hodnotí do dnešní doby. Na velkém můstku Jiřího Rašku z bronzové pozice odsunula chyba rozhodčích, kteří díky mlze hodnotily styl „naslepo“ a Švéda Sjöberga nadhodnotili.

 Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky.
 

Přidat komentář


Jméno:

Název:


Komentář:


Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.