Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Výukové a tréninkové kempy

Naše kempy doplňují výukové programy připravené v rámci jednodenních a víkendových škol běžeckého lyžování. 

 

Jedná se o akce zaměřené na techniku, nácvik rovnováhy a  tréninkových dovedností a doplňujících aktivit používaných pro běžecké lyžování, to vše na podzim před sezónou.

 

Jsou určeny jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší

 

Jaké jsou odlišnosti našich zimních a podzimních kempů

Zimní kempy: slouží především za účelem výuky techniky běhu na lyžích, seznámení se základními aspekty běhu na lyžích, přípravou lyží, mazáním, výživou apod.

Podzimní kempy: jsou ideálním prostředkem na nácvik techniky "na suchu", včetně poladění tréninku, díky čemuž budete v zimě o několik kroků napřed. Především podzimní nácvik techniky je v případě zimních kempů k nezaplacení.

 

Níže uvedené kempy jsou základní, které pořádámě několik let pro účastníky naší školy.

Termíny :

Jednodenní kurz - kolečkové lyže

Zpestřete si přípravu a odhoďte zbytečný respekt ke kolečkovým lyžím ( nebo nechuť ). Často se setkáváme s tím, že mnoho jinak lyžařských nadšenců odmítá kolečkové lyže. Mnohdy je to z neznalosti nebo zbytečného strachu z pádů. Pro všechny, kdo chtějí začít, jsme připravili sobotní celodenní kurz na kolečkových lyžích. Budeme se učit jezdit po rovině, zatáčet, odšlapovat, brzdit a padat. Nemusíte se bát, potřebujete jen cyklistickou přilbu, rukavice a boty. Kolečkové lyže vám půjčíme, oběd je zajištěn. Ti co chtějí jen potrénovat a poladit techniku, rovněž přijeďte.Takže neváhejte !!

Přihlásit stačí do středy, platba na místě, v případě špatného počasí akci zrušíme v pátek večer mailem nebo telefonicky.

Program:
9-9.30 sraz ve Vesci na stadionu v areálu MS
9.30-11.30 výuka+ trénink
12.00 - 14.00 oběd
14.00 - 16.00 hod výuka+ trénink

Cena 800,- Kč vč. oběda. Kolce půjčíme zdarma.....

Termíny :

3.10.2016

31.10.2016

Přihláška zde

 

 


  říjen 2016:
  2x 4denní kemp na ledovci Dachstein
  Termíny:

 14-18.10 2016 - ( trenéři Dan a spol. )

  21-25.10.2016 - ( trenéři Maty a spol )

Tradiční naše akce na ledovci Dachstein. Všichni dobře víme, že všichni nejlepší lyžaři - běžci se připravují na ledovci na prvním sněhu na Dachsteinu, a my tam jako každý rok zamíříme, opět v uvedených termínech. Kdo tedy budete mít zájem s námi opět strávit oněch pár dní, napište si rezervaci. Snažíme se, aby to pro každého z vás byly co nejlépe strávené dny v lyžařském prostředí, tak vám budou zase k dispozici v lepším složení testové lyže, boty, hole, kolečkové lyže a mazání...

Opět budeme mít polopenzi, a začínáme vždy večeří ve středu ve 20.00 v pensionu Fichtenheim. V ceně jsou tedy lanovky, polopenze v pensionu, výuka, rozbory,možnost testování nových lyží, bot, holí, výuka mazání..

Cena čtyřdenního kempu je 11.300,- Kč.

Po vaší rezervaci vám bude přidělen var.symbol pro zálohovou platbu.

Další info a přihlášky zde

 

 

První tréninky na sněhu - tunel Oberhof

01.10.2011, 07:21 , | Komentáře: 0 | Počet zobrazení: 3525

Tréninkový kemp v Oberhofu je první příležitost, jak se dostat na sníh v době, kdy ještě "zuří" letní teploty. Loňské zkušenosti se 4-denním pobytem ukázaly, že prvotní nácvik techniky, rovnováhy na sněhu a hlavně zážitek z prvního lyžování má své přednosti. Malebné prostředí německého Oberhofu spolu s ideálními tratěmi pro kolečkové lyže nedaleko biatlonového areálu osloví všechny, kdo mají rádi běžecké lyžování.

Celý článek...

První lyžování venku - ledovec Dachstein

01.10.2011, 08:27 , | Komentáře: 0 | Počet zobrazení: 2742

Léto skončilo, ale zima je ještě daleko. Nicméně běžky ve sklepě už se ozývají ... tu situaci zná asi každý, tak proč si nespestřit podzimní běhání v dešti a blátě krásnou lyžovačkou na ledovci v masivu Dachsteinu (3005 m n.m.) vedle řady reprezentačních družstev, navíc pod dohledem opravdových odborníků, kteří vás naučí techniku klasiky i bruslení. Jako bonus je výuka mazání lyží, ukázky specielních běžeckých tréninků jako jsou například imitace či kolečkové lyže a možné formy regenerace. Komu jsou 3 nebo 4 dny pobytu málo, může si nakombinovat klidně 2 i 3 termíny dohromady.

Celý článek...

Kolečkové lyže - nácvik techniky

01.10.2011, 08:31 , | Komentáře: 0 | Počet zobrazení: 4712

Podzim je tu a s ním začíná i oblíbená příprava na kolečkových lyžích.

Kdo z vás na nich pořádně umí? Jaké jsou dobré a jaké špatné? Připravili jsme pro vás víkend plný lyžování spolu s testem různých druhů kolečkových lyží.

Vhodné pro začátečníky i pokročilé

Celý článek...

Jednodenní - Jak správně trénovat ?

01.10.2011, 08:43 , | Komentáře: 0 | Počet zobrazení: 3530

V součinnosti s naším Atomic Salomon teamem jsme pro zvyšování výkonnosti připravili sérii tréninkových kempů. Tréninkové kempy jsou vždy vícedenní a jsou koncipovány tak, aby si každý mohl udělat představu o tom, jak by měl vypadat správný trénink se zaměřením na běžecké lyžování. Nejsou určeny pro vyložené začátečníky. Jejich cílem je potrénovat ve skupině, naučit se novým tréninkovým metodám, věnovat se technice, speciální síle a především vytváření dobrého kolektivu.

Celý článek...


Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.