Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Achilles a prašan

16.10.2013, 12:57,

(Dan) Ne , nemýlíte se. Spojení řeckého jména a sněhu je jen zdánlivě neuchopitelné. Ale popořádku.... Už v předchozím článku jsme trochu naznačili, že se sněhem to letos na Dachu bylo spíše o trpělivosti. Ne že by ho bylo málo, spíše naopak. Napadlo nahoře více jak půlmetr prašanu a dole okolo 20 cm. V pátek byla kalamita i na samotné Rakousko. Nešel proud, ranní káva byla ohřívaná nad svíčkou a tím pádem nejezdila lanovka.


Jenže jak se později ukázalo, lanovka nejezdila ani později, když už úsporky svítily. Vítr více jak 90 km/h přeci jen na gondolu byl moc. A tak jsme využili sněhu na louce za penzionem a společně s Litevci a Ruskami jsme bruslili tam. Slovanská epopej to tedy moc nebyla, profil poměrně těžký a tak jsme si dali v klidu 90 minut bruslení na pohodu. Někteří ze začátku v zatáčkách odšlapovali ztěžka, ale vydrželi až do konce. Těžší postavy zkoušeli i rovinky naproti přes ulici, ale vzdali to a rádi se vrátili k nám na svah. Ale lyžovali jsme a odpoledne jsme naplánovali kolce. Radim s Plastikem, Ivanem a Felčarem se dohodli, že zkusí tenisovou halu v hotelu v Pichlu. Martina a Honzu jsem odvezl do Pichlu dolů a odtud si vysoupažili a vyběhli nazpět. Zbytek výpravy se mnou piloval techniku soupaží na silničce za penzionem v kalužích vody. Původně jsem myslel,že dáme tak hodinku a nakonec jsme jezdili skoro dvě. Po tréninku káva a dortíček v nedaleké kavárně a nákupy dobrot domů. A kde je ten Achilles ? Plastický chirurg neustál lítý boj v hale a při útoku na síti mu praskla achilovka. Rána to prý byla, že si nejprve myslel, že mu praskla bota. A tak mu nezbylo než obvolat kolegy a vydat se rídíce vůz jednou nohou na operaci do ČR. Ještě že má automat. Přezdívka Achilles už mu asi zůstane. V neděli bylo už od rána jasno a chladno a tak jsme očekávali parádí klasiku. Nakonec bylo vše nad očekávání. Prašan, sluníčko a pedál při odrazu, co víc si přát. Konečně fotky hovoří jasně. Byl jsem tak nadšený, že v euforii jsem se vydal na nový lanový most, který od letošního roku je postaven od ledového muzea na protější štít. To že se to houpe bych ještě zvládl. Ale když jsem se podíval pod nohy na konci do díry, která zela pode mnou, nebylo mi dobře. Byl jsem rád , že jsem se mohl vrátit a s panoramat jsem toho moc neměl. Já ty vejšky prostě nemusím. Nová lanovka, kterou od letoška provozují s možností jet na střeše u zábradlí v kulichu a prožít si tu díru po celou dobu pod lanem už mě opravdu nenalákala. Ale co není pro mě, může být pro jiné a tak vřele doporučuji. Příště.....

Více fotek na našem FB - zde klikněte

Felčar zásadně stylově - sparingpartnerky si prostě umí vždycky vybrat. Doufáme, že nepoleví ani v zimě jako loni.....

A společná fotka na závěr musí být.....

 

 
« Zpět


Diskuse: "Achilles a prašan"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.