Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Bauer poprvé na stupních vítězů

24.01.2009, 15:23,

Otepää - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer poprvé v sezoně dosáhl na vítězství v závodě Světového poháru. V estonském Otepää byl nejrychlejší v závodě na 15 kilometrů klasicky. Druhý skončil o pouhých 1,5 vteřiny Švéd Johan Olsson, třetí dojel Francouz Vittoz.


Bauer se postavil na start ostrého závodu poprvé od závěru Tour de Ski, ve které ho provázely zdravotní problémy.Pak se připravoval na tratích pro liberecký světový šampionát, ale i tady si musel dát dvoudenní zdravotní pauzu a nenaplnil tak svůj tréninkový plán.Nic z toho mu ale nezabránilo dostat se poprvé v tomto ročníku SP na nejvyšší stupínek. Na své nejoblíbenější trati, patnáct kilometrů klasicky, začal naplno od prvních metrů. Na prvním mezičase byl ještě třetí s minimální ztrátou, na dalších už byl ze všech nejrychlejší.V závěru ale musel hodně zrychlit, aby dokázal odvrátit útok Švéda Olssona. Na toho měl loňský vítěz SP dva a půl kilometru před cílem náskok šesti vteřin, ten se však nakonec smrskl na jednu a půl vteřinky.

Druhý nejlepší z českých reprezentantů byl v sobotu Jiří Magál, který se ztrátou minuty a půl bodoval na 29. příčce.

Mezi ženami vládla klasické desítce Polka Justyna Kowalczyková, která tak vyhrála druhý závod SP za sebou. Vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru Aino Kaisa Saarinenová zaostala na druhém místě o téměř půl minuty, třetí dojela Virpi Kuitunenová.

Nejlepší česká lyžařka Kamila Rajdlová doběhla třicátá se ztrátou téměř dvě a půl minuty.

Výsledky - 15 km klasicky:
1. Bauer (ČR) 35:43,6
2. Olsson (Švédsko) -1,5
3. Vittoz (Francie) -9,3
4. Teichmann (Německo) -12,9
5. Cologna (Švýcarsko) -19,2
6. Hjelmeset (Norsko) -19,6
...29. Magál (ČR) -1:29,5
36. Koukal (ČR) -1:40,8
39. Novák (ČR) -1:44,8
50. Šperl (ČR) -2:27,3
53. Jakš (ČR) -2:32,1

 
« Zpět


Diskuse: "Bauer poprvé na stupních vítězů"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.