Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Bauer si chystá zbytek sezóny užít

06.03.2009, 07:09,

Po mistrovství světa v Liberci čeká běžce na lyžích na závěr sezony skandinávské turné, v němž loňský vítěz Světového poháru Lukáš Bauer ještě může bojovat o prvenství v hodnocení distančních závodů. Vicemistr světa na klasické patnáctce si však chce následující dva týdny závodů ve Finsku, Norsku a Švédsku především užít.


"Mistrovství světa bylo vrcholem, teď si to budu konečně trochu užívat. "Doufám, že si ty závody dokážu užít a nestresovat se tím, jestli dojedu první nebo pátý. Mám na to, abych tam nedělal ostudu," řekl dnes novinářům Bauer, který své vystoupení v Liberci zakončil po výbuchu české štafety. Do závěrečného maratonu už nenastoupil a odjel domů na Boží Dar.

"Zkusil jsem doma ještě trochu potrénovat, stihl jsem celé tři dny. Byl takový docela dobrý, rychlý sníh, vyjma včerejšího trochu rychlejšího tréninku jsem měl z lyžování moc dobrý pocit," uvedl jednatřicetiletý běžec. Do závodní stopy se vrátí v neděli na trati 15 km volnou technikou v Lahti.

V distančním hodnocení SP by rád skončil do třetího místa. Momentálně je čtvrtý, stále však může i vyhrát, neboť na prvního Němce Axela Teichmanna ztrácí 55 bodů. Body se budou udělovat ještě pětkrát. Bauer upírá svou pozornost ke klasické padesátce v Trondheimu. "Zkusím v ní trošku jiné věci, upravím občerstvení a tak," prohlásil.

Reprezentační tým odletěl do Skandinávie bez Martina Jakše. Závodníka, který špatným výkonem předznamenal propadák štafety, trápí viróza. "Jakš by měl dneska dostat antibiotika, což mi trochu vadí, protože by jeho účast na závodech pomohla," uvedl trenér Miroslav Petrásek.

Po blamáži ve štafetě dokonce uvažoval o rezignaci a také kvůli krachu v dlouho očekávaném závodu dostal spoustu mailů. "A všechny byly takové dobré," řekl s ironií. "Vloni se nám dařilo, na co jsme sáhli, letos to byla taková průměrná sezona. První závody (v Liberci) mě navnadily, že jsme zase zpátky, ale pak to zklamání bylo snad ještě větší, než jsem dokázal unést. Po štafetě jsem si říkal, že bych měl jít od toho, že nenosím štěstí," dodal.

Bauer takovou možnost rázně odmítl. "Myslím si, že je to naprostý nesmysl," uvedl jediný český medailista z MS a dodal, že nakonec ani nemusel chmurné úvahy trenérovi rozmlouvat. "Bylo vidět, že spousta lidí úspěchu věřila a pak z toho byli dost přepadlí. Míra by ale jednoznačně neměl být ten, který by měl končit. Ten určitě ne," řekl Bauer.

Naznačil, že odejít by měl někdo jiný, nejspíše z lyžařského svazu. "To si myslím dost jistě," uvedl, ale k dotazu na případné spory s vedením svazu se nevyjádřil.

 
« Zpět


Diskuse: "Bauer si chystá zbytek sezóny užít"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.