Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Biatlonistka Vítková sahala po medaili. Zradil ji předposlední výstřel

18.02.2009, 17:34,

Biatlonistka Veronika Vítková byla blízko medaili z mistrovství světa. Ve vytrvalostním závodě se až do čtvrté střelby držela v čele startovního pole, jenže předposlední výstřel minul cíl a nakonec skončila pátá. Nebýt této chyby, byla by česká juniorka stříbrná. Patnáctikilometrovou trať zvládla nejlépe Němka Wilhelmová, která v Koreji získala už druhé zlato.


Dvacetiletá Veronika Vítková potvrdila, že její předchozí výsledky v Pchjončchangu nebyly náhodné.

Po osmnáctém místu ve sprintu a desátém ve stíhačce předvedla dnes rodačka z Jilemnice další parádní výkon, který korunovala vynikajícím pátým místem.

A dlouho útočila na zlatou medaili! Od startu se totiž držela na špičce celého pole, bezchybně střílela a ještě po třetí střelbě byla první.

O cenný kov se připravila až devatenáctým z celkového počtu dvaceti terčů. V tu chvíli zajásala Němka Wilhelmová, která mohla začít slavit své druhé zlato z Koreje. Vítková přesto po poslední střelecké položce stále figurovala na bronzové pozici. "To prostě k biatlonu patří. Jsem štastná, jak se mi závod povedl a věřím, že někdy v budoucnu nějakou medaili vybojuji. Čas snad ještě mám, vždyť jsem stále juniorka," uvedla Vítková na webových stránkách českého svazu.

Pomalejší běh v závěrečném okruhu už českou biatlonistku odsunul z medailových míst v cíli byly rychlejší ještě další tři soupeřky. "Obdivuju, jaké má Veronika nervy, jak zvládla tak vypjatý závod," pronesl v cíli reprezentační kouč Milan Janoušek, který na dálku poděkoval osobnímu trenérovi Vítkové Jindřichu Šikolovi.

"Veroniku připravil opravdu vynikajícím způsobem. A tady její forma skutečně graduje, a tím myslím jak běžeckou, tak i střeleckou výkonnost."

Své druhé zlato tak vybojovala Kati Wilhelmová, která vyhrála s náskokem čtyřiceti sekund před slovinským překvapením Tajou Gregorinovou. Bronz brala Tora Bergerová z Norska. Vítkovou nakonec od medaile dělilo 34 sekund.

"Samozřejmě, že je jednodušší závodit, když už máte dvě medaile v kapse," řekla zlatá a stříbrná z předchozích dvou závodů Wilhelmová. "Ale chtěla jsem ukázat, že mohu získat medaili i v individuálu," dodala dvaatřicetiletá Němka, která hodlá po olympijských hrách v příštím roce ukončit kariéru.

Zbylé tři české reprezentantky se v nejdelším ženském individuálním závodu neprosadily. Magda Rezlerová závod výborně rozběhla, když zastřílela čistě první položku, na dalších třech už pokaždé dvakrát minula a to ji srazilo až na 56. pozici. Zuzana Tryznová vinou sedmi trestných minut skončila 74.

Zdenka Vejnarová, která předchozí závody neabsolvovala kvůli nachlazení, vydržela až do závěrečné střelby, po níž závod vzdala.

Výsledky individuální závod (15 km):

1. Wilhelmová (Něm.) 44:03,1 (1 tr. minuta), 2. Gregorinová (Slovin.) -39,5 (1), 3. Bergerová (Nor.) -46,5 (1), 4. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -58,6 (2), 5. Vítková (ČR) -1:20,8 (1), 6. Chrustalevová (Kaz.) -1:29,3 (0), 7. Tofalviová (Rum.) -1:29,9 (1), 8. Jonssonová (Švéd.) -1:42,5 (2), 9. Baillyová (Fr.) -1:49,4 (0), 10. Henkelová (Něm.) -1:51,1 (3), ...56. Rezlerová -6:53,9 (6), 74. Tryznová (obě ČR) -9:24,1 (7).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů):
1. Wilhelmová 718, 2. Jonssonová 655, 3. Neunerová (Něm.) 590, 4. Bergerová 562, 5. Slepcovová (Rus.) 517, 6. Henkelová 512, ...34. Vítková 127, 53. Rezlerová 75, 67. Vejnarová 42, 76. Zvařičová (obě ČR) 24.

 

 

Zdroj: idnes.cz
 

 
« Zpět


Diskuse: "Biatlonistka Vítková sahala po medaili. Zradil ji předposlední výstřel"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.