Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Cologna napodobil Bauera, který nezapřel srdce bojovníka

04.01.2009, 18:55,

Val di Fiemme - Teprve dvaadvacetiletý švýcarský lyžař Dario Cologna ovládl prestižní seriál Tour de Ski.V závěrečné stíhačce na deset kilometrů s cílem na sjezdovce Alpe Cermis ještě navýšil své vedení a zvítězil s téměř minutovým náskokem před druhým Petterem Northugem z Norska.


Lukáš Bauer se po nepovedené sobotní dvacítce posunul na konečné jedenácté místo. Loňský vítěz startoval jako devatenáctý s tří a půl minutovou ztrátou na vedoucího muže průběžného pořadí Švýcara Colognu.Meteor letošní sezony vyjel vstříc závěrečnému stoupání na obávanou sjezdovku Alpe Cermis s více než půlminutovým náskokem na druhého Axela Teichmanna z Německa, třetí Nor Rönning zaostával už více než o minutu.

A Švýcar nenechal ve finálové stíhačce nikoho na pochybách, že to se svým úspěchem v "lyžařské Tour de France" myslí vážně.V polovině trati měl na Teichmanna náskok padesát vteřin a jen totální selhání v náročném stoupání do cíle ho mohlo připravit o triumf. Švýcarský mladík ale výšlap na sjezdovku zvládl naprosto s přehledem a s téměř minutovým náskokem si dojel pro celkové vítězství.

V dramatickém finiši nakonec přišel o druhé místo Němec Teichmann, před kterého se jen pár stovek metrů před cílem dostal Nor Petter Northug.Lukáš Bauer se na začátku posunul o dvě místa kupředu, ale na další útok už to nevypadalo - nejbližší soupeři byli po pěti kilometrech o minutu před ním. Jenže náročný závěr si vybral svoji daň a český lyžař nakonec fantastickým výkonem vydoloval alespoň jedenácté místo.

Konečné výsledky:
1. Cologna (Švýcarsko) 2:46:05,4
2. Northug (Norsko) -59,0
3. Teichmann (Německo) -1:02,8
4. Di Centa (Itálie) -1:22,2
5. Ročev (Rusko) -1:31,0
6. Gaillard (Francie) -1:39,1
...11. Bauer (ČR) -2:20,8
37. Magál -7:30,5
41. Razým -8:20,9

 

Virpi Kuitunenová z Finska udržela v poslední etapě Tour de Ski svůj náskok a je novou královnou lyžařského seriálu. Finský triumf podtrhla druhým místem její krajanka Aino Kaisa Saarinenová.Třetí skončila v italském Val die Fiemme Petra Majdičová ze Slovinska.

Kuitunenová vyběhla na devítikilometrovou trať volnou technikou s náskokem více než třiceti sekund a dlouho si jej udržovala.Před obávaným stoupáním sjezdovky na Alpe Cermis trochu zvolnila a najednou ji dostihla a dokonce předstihla Saarinenová. Při slalomovém výšlapu nahoru se tak divákům naskytl pohled na soupeřící finskou dvojici.Zkušenější a o tři roky starší Kuitunenová se před závěrečnými metry vrátila do vedení a do cíle dofinišovala jako první s náskokem sedmi vteřin. Jde o její druhé vítězství v Tour - poprvé triumfovala v premiérovém ročníku sezony 2006/2007.Výborný výkon předvedla i Justyna Kowalczyková. Polka stáhla něco ze své ztráty, dokázala předjet dvě soupeřky a mohla se radovat ze čtvrtého místa. Pátou příčku obsadila domácí Mariana Longaová a šestou Norka Marit Björgenová.

Kamila Rajdlová bude také spokojená - jediná Češka, která dokončila letošní Tour de Ski, si připíše znásobené body do Světového poháru za 22. místo. Ačkoliv byla před poslední části seriálu na sedmadvacáté pozici, na startu na tom byla lépe. Hned trojice závodnic se totiž na začátku etapy neobjevila. Češka navrch předběhla Slovenku Procházkovou i Rakušanku Smutnou, před sebe pak nepustila známou Rusku Čepalovovou.

Na vítěznou Kuitunenovou ztratila Rajdlová sedm minut a osmnáct vteřin.

 

Konečné výsledky Tour de Ski:
1. Kuitunenová (Finsko) 2:06:41,4
2. Saarinenová (Finsko) -7,2
3. Majdičová (Slovinsko) -34,5
4. Kowalczyková (Polsko) -1:21,1
5. Longaová (Itálie) -1:36,5
6. Johaugová (Norsko) -2:20,0
...22. Rajdlová (ČR) -7:18,3

 
« Zpět


Diskuse: "Cologna napodobil Bauera, který nezapřel srdce bojovníka"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.