Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Dach - parta II - za svitu hvězd

29.10.2014, 14:38,

Druhý termín naší školy na Dachu byl také zajímavý. Čtvrteční ráno bylo ve znamení hustého sněžení (dost mokrý sníh) a zpráv, že lanovka na ledovec dneska nepojede. Proto jsme využili rychlosti místních a vyrazili jsme na čerstvě urolbované tratě do Ramsau na stadion. Za vydatného sněžení (byl jsem mokrý asi za hodinu) jsme se oddávali prvním požitkům ze sněhu. To, že se vedle nás prohánělo několik nároďáků a lyžařských hvězd (např.Justyna Kowalczyková) znamenalo, že jsme v dobré společnosti.


Na odpolední druhou fázi, která probíhala opět na místním stadionu, jsme se vydali mokří již z dopoledního zápolení. Večerní zhodnocení dne a rozbory videa v teple a s teplými nápoji byly příjemné.

Pátek proběhl již na ledovci. Super upravené malé plato nabízelo asi 5 km tratí na prašanu a lehká mlha se v průběhu dne rozpouštěla. Opět za účasti mnohých hvězd (nároďák ČR - Bauer a spol., biatlonosté - Soukalová, Moravec atd.) jsme zvládli první fázi ve výšce 2700m n.m.. Úkol prvního dne byl hlavně se neuštvat a namlsat se. Odpoledne proběhlo v poklidu, někdo byl běhat, někdo ležel a největší nadrbanci vyrazili na kolce.

Sobota se stala odměnou. Skvostné počasí: azuro, slunce, teplo, prostě paráda. Dopolední trénink byl na malém platu a odpolední fáze proběhla na velkém platu na velkém okruhu. Fantastický den završený Zdendovým vítězstvím nad přírodou a jeho příjezdem ve vyproštěném autě.

Neděle byla posledním dnem našeho působení na ledovci. Dopoledne jsem se vyřádili na krásném sněhu za asistence mojí hvězdy z mládí Thomase Alsgaarda. Ladnost a elegance. Potom zabalit a hurá domů.

Máme za sebou krásný zážitek. Doufám, že né naposled. Díkes Jarda

Mraveniště na ledovci

Jarda a jeho svěřenkyně - jak jinak....

 

Je to dřina i pro tygra z Mompracemu...

 
« Zpět


Diskuse: "Dach - parta II - za svitu hvězd"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.