Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Dachstein 2 - nejen Gorily v mlze

28.10.2013, 18:06,

Ziky - Středa
Středeční cesta do Ramsau probíhala bez obtíží i když byla poměrně zdlouhavá, jako vždy. Alespoň jsme stihli probrat teorii golfu, pěstování ryb i potápění ke vrakům u Scapa Flow. Městečko pod Dachsteinem nás přivítalo poměrně nevlídně, zato horsky. Teplota se motala kolem nuly a z mraků padalo cosi neidentifikovatelného. Kolik se nás nakonec v pensionu Fichtenheim sešlo? není to tajemství. Bylo nás nepočítaně. Po seznámení s frekventanty a večeři následovalo už jen jedno pšeničné pivo a spánek.


 Čtvrtek
Ranní výhled z okna nebyl příliš optimistický. Drobný déšť, teploty maličko stouply. Nebojácně jsme se nasnídali a vyrazili směr lanovka. Radim si vzal na starost grupu bruslařů, na mě s Matym zbyla poměrně slušná smečka klasiků. Odměnou za naši odvahu nám bylo poměrně slušné prašanové lyžování (sic) v mlze. A tak se pilovala technika s holemi i bez holí a svěřenci nám dělali převážně radost. Odpoledne se mraky rozestoupily a Ramsau začalo ukazovat svou vlídnější tvář. Někteří jedinci vyrazili na kolečkové lyže, jiní - včetně mne - na imitační cvičení k nedaleké dráze pro kolečkové lyže. Nikomu se pryč z odpoledního slunce nechtělo, a tak jsme ve svahu na kraji lesa strávili poměrně dlouhý čas. Po večeři jsme si probrali videorozbory natočené na ledovci a odebrali se na kutě.
Pátek
Hned po snídani nás probraly dvě dělové rány. Starý pan domácí briskně vyběhla na zápraží a se zalíbením a nadějí sledoval oblohu. V jediné modré průrvě na šedivé obloze se zjevily dvě stíhačky nacvičující let ve formaci. Ale po pár minutách se neobjevil ani padák, ani trosky sestřeleného stroje a tak starý pán zklamaně odešel. To jsme až do odpoledne naposledy viděli sluneční svit. Trénink na ledovci probíhal v nárazovém větru za neustálého opracovávání ledovou krupicí - nic pro slabé povahy. Není tedy divu, že všichni frekventanti jezdili jako o život.Občas tak zhurta, že přehlédli zatáčku. Po obědě již panovalo opět standartní azurové počasí,takže jsme jen tiše záviděli našim vodákům, kteří si nahoře to sluníčko vyčkali. Program se atomizoval na "co kdo chtěl". k dispozici byla i vyhřátá sauna. Po večeři standartně videorozbory s podtitulem "Gorily v mlze", pro zájemce byl připraven i kurz přípravy lyží, teorie a praxe. A zvídavé dotazy na závěr.
Sobota
Už od rána vymetené nebe slibovalo nevšední lyžařský zážitek, A taky ,že jo. Na malém platě příjemných -3, slunce se střídalo se stínem vrženým skalním masivem.Lyžovali jsme do úmoru, fotili, dělali holubičky, jezdili slalom na čas a vůbec si užívali božského polyžováníčka. Vodáci si samozřejmě přiložili i odpoledne. Pro ostatní byl připraven posilovací trénink s expandery, imitace a kolečkové lyže. Čtyři odvážlivci se vydali zdolat stoupání z Pichlu do Ramsau na kolcích a taky se jim to podařilo. Tak jen, aby nezpy(i)chli.
Neděle
Opět sluníčko, jen teplota začala povážlivě stoupat. Zkusili jsme tentokrát velké plato, abychom nejezdili pořád jen po rovině. Vzhledem k počasí ( ve stopě parádní mejdlo) a pokročilé únavě všech zúčastněných (už i vodáci měli dost), probíhala výuka ve volnějším tempu. Věnovali jsme se dolaďování drobností v technice, zevlingu a soupaži. Což také odskákala moje nebohá hůl, v posledním soupažovém stoupání se rozhodla množit dělením.Nad Dachsteinem jako takovým ale rozhodně nikdo hůl nezlomil.

 
« Zpět


Diskuse: "Dachstein 2 - nejen Gorily v mlze"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.