Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Dachstein 2011

19.10.2011, 19:02,

Letošní pobyty na ledovci byly trochu jiné v tom, že počasí se maličko zbláznilo a kromě těch, kteří přijeli pilovat hlavně techniku jsme v rámci našeho Nordic teamu měli i tréninkový program. Mnozí měli první kontakt se sněhem a tak jsme pracovali na rovnováze, přenosu váhy a skluzu.

  

  


Někteří byli již poněkolikáté, zejména sestry Motyčkovy Alena a Stáňa jsou naši věrní a tak jsme pracovali i na koordinaci horních i dolních končetin. Nespornou výhodou je, že některé už máme tzv. v oku a můžeme tak navázat na dřívější výsledky hlavně v technice. Protože ledovec je zhruba ve výšce 2500 m, není dobré trénink nahoře zbytečně přehánět. Celý pobyt jsme se takřka všichni soustředili spíše na techniku na ledovci a dole jsme trénovali. Dvouhodinové technické tréninky i v malé intenzitě vzhledem k řídkému vzduchu zanechají stopy únavy na každém, kdežto dole kolečkové lyže byly do větší intenzity. Zejména ti, kteří se rozhodli absolvovat výjez z Pichlu do Ramsau k Willymu. Někteří nadšenci si to dali dokonce dvakrát za sebou, nezbývá než poblahopřát k pěknému výkonu. Druhá část absolventů našeho kempu věnovala odpolepdní tréninky na kolcích více technice – má to nesporné výhody a to v jednodušší rovnováze, kdy asfaltový povrch je hladký. Je nutno podotknout, že poslední termín se vydařil nejen díky nádhernému počaasí, ale i díky dobré společenské úrovni. Konečně fotografie myslím hovoří za vše. Příjemné bylo i neformální setkání s našimi reprezentanty sprintery – Alešem Razýmem a Dušanem Kožíškem u nás na penzionu. Prostě se vše vydařilo, co víc chcete než prašan, modrý extra a sluníčko....

  

Nácvik přenášení váhy

  

Na kolcích se nebáli ani ti nejmenší frekventanti - Anička - 12 let

  

Nejen Alena ocenila novinku - výtah od vleku nahoru k lanovce

  

Ubytování ve Fichtenheimu opět skvělé - soustředění před odpoledním tréninkem

 
« Zpět


Diskuse: "Dachstein 2011"
Datum: Jméno: Komentář:
20.10.2011, 17:37 Kamila Nejen modry byl extra!
21.10.2011, 09:11 Romik Poděkování
23.10.2011, 17:57 Dan Díky
23.10.2011, 22:50 Martin Gek Chuť do zimy
30.10.2011, 19:58 Anička a Michal Pozdrav z Teplic
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.