Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Dachstein 2012 - to tu ještě nebylo

23.10.2012, 18:09,

(Dan) - Jeli jsme asi po osmé do Ramsau ( počítám školy) a myslel jsem si, že už nás nemůže nic překvapit. Ale chyba lávky, přesto bylo vše zase jinak než dříve. Už jen příjezd byl trochu překvapením, sníh na střechách ve Schladmingu dával tušit, že nahoře v Ramsau bude o něco více bílé nadílky. To že sníh se udrží takřka do soboty i v údolí jsme nečekali, přes teplé počasí a silné sluníčko. Nakonec - nikdy neříkej nikdy.....


Cesta do Ramsau je rok od roku delší, dříve jsme to jezdili okolo 6-ti hodin z Liberce, tentokrát jsme byli rádí za sedmihodinovou jízdu přes Liezen, jednosměrky, uzavírky v Čechách i v Rakousku, prostě bída. ěděli jsme, že má být dle předpovědi teplo a tak jsem si přibalil krátké trenýrky na kolce. Ale zmýlená neplatí. První den na ledovci jsem trénoval klasiku a vzhledem k proklamovaným teplotám nahoře okolo 13°C jsme psychicky připravovali na klistery. Ale nakonec oblíbené Rode Multigrade 0 - 2 °C vše vyřešilo, odraz tutový a skluz nádhera. Takřka prašanové ježdění na platě vlevo bylo dobré proto, že stín zasahoval po celou dobu až do  hodin na celé kolečko a máza vydržela do konce. Kromě nás jsme potkali ještě norskou školu Trude Dybendahl a také celou naši reprezentaci včetně jedině ženy Nývltové. Pozdravili jsme se s klukama a vzhledem k tomu, že asistentem hlavního trenéra Petráska se stal náš bohužel bývalý instruktor Zbýňa Valoušek, dohodli jsme se s ním, že se staví jeden večer na přátelskou besedu. Čerstvého sněhu bylo tak akorát, že na kolečku se černý ledovcový sníh neobjevoval, ale zase ne tolik, abyy jezdil vlek nahoru. A tak závěrečný výběh byl vždycky o morálu. První den jsem jej na klasikách vybruslil asi do 3/4 a zbytek vyťapal a tak trochu jsem si plácal po zádech. Když jsem ale druhý den viděl Polku Kowalczykovou, jak každé druhé kolečko vyběhne nahoru a to jsem viděl celkm 4 x, pochopil jsem, že jsem se opět přecenil. Už je mi jasné, proč její nahrbený "styl" slaví takové úspěchy, ta holka opravdu dře a i když její silové pojetí není zrovna líbivé, stejně musí člověk uznat, že to nemá zadarmo. 

Každý den se trochu oteplovalo, přesto se jezdilo až do neděle klasika na tuhé stoupáky a i bruslení bylo krásně skluzné a příjemné. Bylo nás celkem 27 účastníků včetně nás tří instruktorů. Nakonec i osazenstvo bylo velmi veselé a to ne jen kvůlevá domácím pálenkám, které se každý večer objevily na stole. Vzhledem k tomu, že nebyly z likérky Drak jsme je všechny nakonec vypili a nikdo druhý den nejezdil s jednou bílou holí. Letošní druhý kemp byl ve znamení přehršle vtipů, v nichž vévodil zprvu nenápadný Zdeněk, ze kterého se vyklubal excelentní vypravěč. Co vtip, to perla a tak mě bolely břišáky nejen ze soupaží. Zejména pro učastnice našeho soustředění - bacha na komára!!!

Program byl relativně obdobný jako vždy - dopoledne dvě hodiny na ledovci, odpoledne 90 minut kolečkové lyže. V pátek večer přijel Zbýňa s Alešem Razýmem a tak jsme popovídali o tréninku v reprezentaci, nějaké ty drby, no prezentovat to nebudeme. V sobotu jsme se podívali odpoledne na kolečku jak se trénuje tříminutová pyramida v soupažích a byl to teda rachot. Na čele sprinteři Razým a Kožíšek a v závěsu Lukáš Bauer a ostatní, letos dali naši na sílu v rukách zvláštní důraz, uvidíme jestli to zúročí v bohatém programu letošní sezóny. 

Každý den slunce, jasno a teplíčko a přitom lyžování na tuhých - to tu ještě nebylo. Tak doufejme, že se uvidíme co nejdříve na sněhu u nás...........

 
« Zpět


Diskuse: "Dachstein 2012 - to tu ještě nebylo"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.