Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Dachstein 2014 - 1.díl - Strach nad Ramsau

17.10.2014, 17:38,

Dan - Na letošní první sníh na ledovci jsme se opravdu těšili. Po stresech spojených s pořádáním tiskovky našeho Nordic teamu jsme si všichni chtěli vychutnat první ježdění na sněhu v přírodě. Sice jsme nedávno lyžovali v tunelu v Oberhofu, ale venku je to prostě jiné. Začali jsme prvním rekordem. Cesta z Liberce trvala tentokrát přes osm hodin (!) a to i přesto, že přibylo rychlostních úseků a mohlo by se zdát, že se cesta bude spíše časově zkracovat. Nechápu, jak je možné, že jsme před deseti lety sem jezdili okolo šesti hodin. Něco je špatně. Nicméně jsme šťastně s bolavými půlkami dorazili a těšili se na první den na ledovci.


Reportáže na Facebooku nevypadaly nejlépe, malé kolo úplně černé, sice sluníčko, ale málo sněhu. Nakonec se ukázalo, že to není tak hrozné, čerstvý poprašek způsobil, že jsme jezdili na čerstvém bílém sněhu, na klistry, ale slušné svezeníčko. První den byl veskrze příjemný včetně odpoledního tréninku na kolečkových lyžích, na který šli všichni. Ovšem druhý den bylo vše jinak. Ráno mlha , silný vítr, na ledovci 50 km/hod a 5°C. Vítr zesiloval, přidal se déšť a tak jsme mohli konečně vyzkoušet i dachsteinskou hačabu. Lyžovat ale šlo, trénink s klasiky, které jsem měl na starosti, proběhl v plném rozsahu. Ovšem vítr zesiloval a to tak, že při návratu jsme se se Zikym postavili na lyže, roztáhli ruce a do zad nám foukalo tak mocně, že nás to vyvezlo nahoru do kopce k buňce. Fakt nekecám ! Tenhle komfort ale byl vykoupen poněkud drsnějším zážitkem. Při cestě dolů se lanovka kvůli poryvům zastavila a poprvé po jedenácti letech co sem jezdíme, jsem zažil, jaké to je když se lanovka kývá ze strany na stranu a kroutí do strany. Byly to rány, jako když do vás narazí náklaďák. Ze začátku se nikdo nesmál a potom se všichni snažili zakrýt svůj strach o život rádoby humornými poznámkami o neplacené Lochnesce, o přestupu ze stanice Flora do stanice Budějovická a podobně. Bílé zabarvení našich tváří však hovořilo víc než výmluvně. Po několika minutách se lanovka pomaloučku rozjela a to byla moje nejdelší jízda dolů v životě. Po příjezdu dolů jsme freneticky tleskali jako v letadle po příletu, Radim se křižoval a ukazoval na nebe a Ziky líbal linoleum v příjezdové hale. Přežili jsme. V sobotu má být hezky a tak doufáme, že uděláme nějaké promo fotky.

Těžká rozprava o přenášení váhy....

To jsme ale netušili, co nás čeká....

 
« Zpět


Diskuse: "Dachstein 2014 - 1.díl - Strach nad Ramsau"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.