Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Dachstein I - soustředění na sklonku léta

20.10.2009, 20:39,

Dan Baran – Když jsme 7.10. vyjížděli z Liberce, netušili jsme, že v Budějovicích budeme sedět mezi vaky s lyžemi v takřka 30°C. Tolik totiž ukazoval teploměr v autě venkovní teplotu. Byl parní, ale ne letní, nýbrž podzimní den a my se těšili na první lyžování na sněhu. Přišlo mi, že se všichni ještě naposledy rozhodli vyjet k vodě a tak jsme místo obvyklých šesti hodin courali v zácpách hodin devět.


Protože jsme tady byli už popáté za sebou, mysleli jsme , že nás nemůže nic překvapit. Trochu jsme se děsili záběrů web kamery z ledovce, které ukazovaly bezútěšnou krajinu z kamení a starého ledu. Když nás lanovka vymrštila první den nahoru, bylo to na první pohled ještě horší než jsme čekal. Tam kde byl vždycky sníh, byly jen holé skály a černý led. Sedmička, na které se jezdívalo vždycky ve stínu, letos nebyla a na místě obvyklé desítky byly natočeny tratě ve smyčkách do tvaru V, trochu neobvykle. Cedulce s označením 10 km jsme nevěřil. Okolo tratě byly hluboké trhliny v ledovci, které jsme nikdy předtím neviděli, protože byly zakryty sněhem. Cesta k desítce byl jeden velký potok, takže místo na lyžích spíš jen v kajaku. To co působilo úděsně nakonec tak hrozné nebylo. Teploměr sice ukazoval v deset hodin osm stupňů, ale nakonec se tratě ukázaly na tu bídu docela slušné. Samozřejmě že k nastupujícímu poledni se v zatáčkách a ve stoupáních vytvořila hlubší kaše, ale pořád to bylo lyžování. Jako když jezdíte na jarním firnu, klasici na tom trochu vydělali, tutovka s klistrem a stopy celkem slušné. Pro bruslaře to bylo trochu dřina, nakonec jsme vybrali pár smyček v dolní partii, kde jsme pilovali techniku. Dvě hodinky ve výšce byly až až a tak jsme byli rádi, že jsme na sněhu a chvílemi prokukovalo i sluníčko. Odpoledne na kolcích u penzionu jsme pokračovali v tričku a krátkých kalhotách a tak to bylo zase staré dobré Ramsau. Další dny už bylo nahoře chladněji, více mlhy, ale podmínky stejné. Bedlivě jsme sledovali předpověď, ale po srážkách ani vidu ani slechu. Večerní rozbory byly okořeněny posezením v mezaninu a kvalitními víny, které v místním volksshopu pořídili naši bobuláři Ondra a Tomáš. S přibývajícím časem koštování rostla naše předsevzetí na nadcházející sezónu, které bych charakterizoval oblíbeným „Padesátka na nádech a stovku za osm“. Naše večerní somelierské vzdělávání vyvrcholilo v sobotu, kdy večírek gradoval zkouškou z ruštiny s manažerkou biatlonové ruské výpravy Ajšou, kterou jsme přezdívali Kapr. Vyvrcholení večera se odehrávalo v místní sauně, do které nás vykázal rakouský host v kožených kalhotách s padacím mostem, ve kterých nepochybně i spal. Tam se celá parta rozhodla vypít všechny zásoby lihu na baráku, a tak někteří vyluxovali všechny balkóny, na kterých se něco chladilo. I to nebylo však dost a tak jsme vyrazili na místní diskotéku, kde jsme za doprovodu ACbleskDC rozvířili místní stojaté vody. Ráno, kdy jsme fialoví vyjížděli na poslední ledovec už byla změna počasí patrná ze silného větru a chladna, který s námi lomcoval už v Ramsau. Stabilita některých jedinců tím byla výrazně oslabena, ale nikdo před posledním tréninkem necouvl. Jaké však bylo naše „nemilé“ překvapení, když jsme na lanovce zjistili, že nahoře prudce sněží a neméně fouká. Při hlasování zda nahoru jet se nikdo kupodivu nehlásil a tak jsme s ulehčením letošní soustředění ukončili s pocitem, že jsme pro naše tělo a játra nevyjímaje tady udělali naprosto vše. Na závěr se sluší shrnout, že po sportovní a společenské stránce jsme opět nezklamali a po loňském Tornádu jsme již zavedli základ solidní tradice pro příště. A to jsme ještě nevěděli, že parádní lyžování nás už čeká doma, ale o tom v nějakém dalším článku….

 

 
« Zpět


Diskuse: "Dachstein I - soustředění na sklonku léta"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.