Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Jak jsme rodili....

17.12.2013, 16:47,

Dan - První škola v této sezóně byla vyjímečná nejen z titulu pořadí. Přestože celá republika ani neví, že my tu lyžujeme , tak přesto se sjelo úctyhodných 42 lyžníků. V pátek jsme rovnali auta u penzionu až do noci a mazali a mazali. Přestože nás bylo hodně, vše odsejpalo nad očekávání a tak jsme šli v pátek na kutě v nebývalých hodinách - už před půlnocí! To jsme ale nevěděli co nás čeká....


V sobotu někteří frekventanti zjevně nevěřícně následovali naše kroky na stadion, kde od ranních hodin hučelo sněhové dělo. Vypadalo to, že budou někteří lyžovat na stopách, které  nám OPS připravila (děkujeme !) v chumelenici. Ale nakonec se ukázalo, že tratě jsou i přes stávající podmínky připraveny perfektně. A tak jsme se rozptýlili po celých Jizerkách a viděli se společně až na obědě na Dolině. Odpoledne jsme pokračovali takřka až do tmy, trať byla tvrdá a bruslení luxusní. Klasici si s klistrem přišli také na své, stopy byly nakreslené ukázkově. Škoda, že sluníčko se neproklubalo mlhovým oparem, ale to bychom už asi chtěli moc. Natočili jsme postupně videa všech skupin, kterých bylo pět. Večer jsme se podívali na to jak by to mělo vypadat. Rozebrali jsme vše se Štěpánem zatímco se Jarda vytratil za svojí těhotnou Klárou - mimochodem někteří si ji jistě pamatují - též naše instruktorka.  Po produkci výkonů na obrazovce jsme několik nejsilnějších jedinců rozebrali státoprávní témata a jak jsem zjistil, tři opravdu nejsilnější šli v deset večer ještě s čelovkou rychle vyzkoušet naše rady ohledně techniky na tratě ! Teda, smekám. Já šel spát okolo půlnoci, jako bych tušil tsunami, které se na nás přivalí. Vlna přišla v podobě Jardy, který mezitím ráno za asistence Kláry porodil Haničku, budoucí biatlonistku ( v tom jsme zajedno ). A tak tsunami v podobě lahve 50% tatranského čaje v sedm ráno nalačno rozhodila sandál ( lyžařskou botu ) nejednomu z nás. Ale protože nejsme z cukru, výuka probíhala jakoby se nechumelilo ( i když sníh potřebujeme ). Po obědě jsme však na Dolině pokračovali už všichni místní specialitou v podobě višňovky a sdělovali Jardovi naše těžce nabyté poznatky ohledně dětských prdíků a dalších znalostí, které zaručeně potřeboval vědět před vstupem do porodnice. Doporučili jsme mu i správnou literaturu - Betynka a Žena a život pro hladký průběh Hančinina dětství. Pokračovali jsme až do večerních hodin ( já) a myslím, že Hanička bude zdravé dítě. Jinak nejen z tohoto pohledu se víkend opět podařil, skvělí lidé a velké pokroky mnohých. Takže skolec a  množte se !!!!

MOJE SKUPINA BORCŮ.......

A

ZDENEČKOVY DĚVČATA

 
« Zpět


Diskuse: "Jak jsme rodili...."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.