Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Jak se jezdí ve Vesci ?

15.01.2009, 17:06,

15.1.2009 - ( Dan Baran )Dnes jsem se zúčastnil tiskové konference, která byla spojená s možností projíždky na tratích blížícího se MS. A moje dojmy ? Trochu rozpaky a také potvrzení mé skepse k celému podniku. Sraz účastníků byl v 10 hodin a bylo slíbeno projetí tratí s reprezentací a možnost rozhovoru s jednotlivými závodníky. Při příjezdu před správní budovu jsem poprvé pochopil, že není nikdo, kdo by mi podal nějakou informaci jak a co se bude dít.


Po chvíli čekání s hloučkem fotografů v cíli se blížil Jirka Magál. Nějaký činovník nám oznámil, že zde máme prvního reprezentanta a jal se Jirku odchytit. Ten celý překvapený při soupaži jen odsekl - Nemám čas. Kolemjedoucího Lukáše Bauera se už nikdo neodvážil zastavit.

Nic se nedělo, oficiální tiskovka byla naplánována na jedenáct hodin a tak jsem si vzal lyže a vyrazil jsem s kolegou ze Skimagazínu. Nebral jsem si klasiky, protože se mi nechtělo vzhledem k oteplení řešit mazání a tak jsem 1/1 vyrazil ze stadionu do prvního kopce. Bylo trochu mlhavo, viditelnost nic moc a tak když jsem vysupěl první kopec, sjezd byl docela kalup. Upraveno bylo dobře, jelo to docela rychle a vzhledem k slabší difuzi jsem první ostrou zatáčku pod kopcem viděl naposlední chvíli. Měl jsem co dělat, ale nakonec jsem to srdnatě odšlapal. A další kopec, inu závodní tratě. Chvíli 1/1 a v prvním zalamováku jsem musel zase jet pavoukem. Nic pro mě, není kde si odpočinout. Kopce jsou prudké a nahoru musíte jet naplno a dolů je to hukot, kdy musíte zase vyrovnávat a odšlapovat. A takhle pořád nahoru dolů. První věc která mi vadila byly neoznačené zatáčky, nic příjemného v dnešním počasí. Při pozdějším rozhovoru i závodníci potvrdili, že v tréninku to bylo na překážku. Další věc, která mě překvapila, že tratě asi nebudou úplně to pravé ořechové pro vyklouzání, které je silnou zbraní Lukáše i Kamčy Rajdlové. Projel jsem celou trať od začátku do konce a stačilo mi to. Je to silová, těžká trať s náročným profilem. Samozřejmě chápu, že pro závodníky nic vyjímečného. Ale neumím si představit běžné běžkaře, jak tady využívají toto "Městské kolečko". Co mě překvapilo, že pořadatelé nebyli schopni v rámci týdenního soustředění připravit originální trať pro náš mančaft. Jezdilo se na zkráceném okruhu, ve kterém chyběl nejnáročnější úsek se stoupáním od nejnižšího místa tratě do nejvyššího. Trochu divné, přeci jen postrádám výhodu domácího prostředí. Lukáš Bauer po dvou dnech tréninku neskrýval rozpaky a nechal se slyšet, že mu  trať příliš nevyhovuje. Trenér Petrásek sice celou situaci trochu odlehčil tím, že si zvykne, ale bylo cítit z celého družstva určité zklamání. Sněhové podmínky vzhledem k současnému průběhu zimy jsou zatím skvělé, proto mě překvapil celkový přístup přípravy tratí pro trénink celého nároďáku. O tomto víkendu proběhne Slavíč Cup - skiatlon a desítka, kterého se v rámci tréninku účastní i naši nejlepší. Přesto do dnešního dne nebyli pořadatelé schopni říci, jak bude postavená trať. Z novinářů jsme projeli trať asi čtyři, ostatní raději čekali na rozhovor s kolemjedoucími reprezentanty, který se nakonec nepovedl. Přišlo mi, že to nebylo ani domluveno a ani nikdo z pořadatelů nebyl schopen to zorganizovat. Po projetí jsem se vydal do patra na tiskovou konferenci. V maličkém sále bylo docela husto, přeci jen zájem médií o tuto akci je značný. Slova se nejprve ujala Kateřina Neumannová, která představila doprovodný program MS - viz předcházející článek. Zároveň představila trofeje pro vítězné závodníky, které vyrobila Preciosa. Z mého pohledu se opravdu povedly, krásné křišťálové sklo, hezký design.

Primátor Liberce pan Kittner mluvil o organizačních změnách ve městě v průběhu šampionátu. Otázek moc nebylo, všichni čekali na rozhovor s trenérem Petráskem a závodníky. Z nich přišel nakonec jen Jakš, Rajdlová a Kožíšek,  Lukáš Bauer, na kterého všichni v podstatě přijeli se neobjevil. Mluvilo se o Koukalovi a tom jak se zařadí do mančaftu vzhledem k jeho nemastné sezóně - ukážou výsledky z následujících závodů Světového poháru, kam se všichni odeberou příští týden. Lukáš Bauer zatím dle jeho slov se necítí zcela v pořádku, ostatní jsou zatím zdraví a tak uvidíme v následujících dnech.

Po zkončení tiskovky jsme ještě vyzpovídali Petráska trochu podrobněji, Bauer dle slov lékařů by měl být v pořádku i přes malý nález na průduškách. V současné době všichni trénují na Bedřichově a na tratích ve Vesci se snaží jezdit volně, i když profil to příliš nedovoluje. Závodu o víkendu pojedou z plného tréninku bez nějakého cíle uspět, jde spíš o vyzkoušení tratí v plném výkonu.

Jediným zpestřením celého dopoledne byli závodníci z rozvojových ( lyžařsky ) zemí, které pozval FIS na tréninkové soustředění z exotických zemí jako je Brazílie, Indie, Irsko, Dánsko nebo Černá hora. Ti se "proháněli" po tratích se zaujetým výrazem a na to, že většina jela klasiku po třetí v životě, docela jim to šlo...

Můj celkový dojem z celé akce je spíše zklamání. Umolousaná tiskovka, na které jsme se nic nedozvěděli, organizace skřípala a Kateřina Neumannová přes veškerou úctu k její dosavadní kariéře mi připomínala spíše činovníka vesnického klubu než špičkového manažera vrcholné sportovní akce. Zbývá jen doufat, že sníh vydrží a nakonec vše dobře dopadne.

 

 
 

Související články

 

Úvod do historie MS

V rámci blížícího Mistrovství světa v lyžování v Liberci se vám pokusíme připomenout historii předchozích šampionátů včetně výsledků českých reprezentantů. Na prvních šampionátech startovali čeští reprezentanti jak pod hlavičkou SL RČS (Svaz lyžařů Republiky šeskoslovenské) tak i pod HDW (Hauptverband Deutcher Wintersportvereine in der ČSR - Hlavní svaz německých spolků pro zimní sporty v ČSR). Do 18.února 2009, kdy začíná MS v Liberci si budete moci přečíst výsledky a zajímavosti z jednotlivých šampionátů.

 

MS 2009 - Vesec se zasněžuje !

Další zlomový krok směrem k šampionátu byl překonán. V pondělí 17. listopadu 2008 ve 21:00 hod. začalo zasněžování Sportovního a rekreačního areálu Vesec. Díky příznivému počasí, přesněji protože začalo mrznout, bylo možné přikročit k přípravě areálu nejen pro šampionát samotný, ale také pro závody, které mu v prosinci a lednu předcházejí

 

Německý masopust změnil program MS

Oslavy masopustu v Německu změnily program mistrovství světa v klasickém lyžování 2009 v Liberci. Kvůli masopustnímu reji se posunula finále v běžeckém sprintu mužů i žen z 23. na 24. února. O přeložení závodů požádala pořadatele německá televize ARD. Novinářům to řekl sportovní ředitel mistrovství světa Michal Lamplot.

 

Norští pekaři tvoří předvoj...

Mistrovství světa v klasickém lyžování začne v Liberci až v únoru, už teď je tu však první výprava. Norští lyžaři poslali předvoj – pekaře. Dvojice mistrů z Norska zkouší v Libereckých pekárnách výrobu pečiva, jež budou lyžařům servírovat při šampionátu.

 

Areál ve Vesci do MS uzavřen

Jednoznačnou prioritou této sezony v Lyžařském areálu ve Vesci je FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování, které se zde uskuteční ve druhé polovině února 2009. Této sportovní události prvořadého významu jsou podřízeny všechny plány a opatření organizačního výboru.

 

Jaké bude zabezpečení ?

Při MS v klasickém lyžování v Liberci nasadí policie sto dvacet takzvaných těžkooděnců. Vedle speciálně vycvičených a vybavených příslušníků pořádkové jednotky se o bezpečnost ve stotisícovém městě a okolí postará dalších asi 700 policistů.

 
« Zpět


Diskuse: "Jak se jezdí ve Vesci ?"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.