Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Je to v hlavě

19.01.2009, 21:00,

Od Mirka Kroniky - Když jsem na tomto webu vyhrál cenu za loňský článek (díky Dane, čepice byla pěkná - hned jsem ji musel odevzdat dámské části naší domácnosti), sliboval jsem, že zase něco napíšu. Ale lyžařské téma se nějak nedostavovalo, asi že bylo soustavně jarní počasí a na zimu jsem si vzpomněl jen při prohlížení účtů za nakoupené vosky.Aź dnes. Konečně přišla skutečná zima, napadlo 40 cm prašanu, bylo -12°C. Slunce pražilo a už včera večer se rolbařům podařilo slušně upravit část trasy přes Orlické hory. Po několika letech se zase dal namazat zelený SWIX! V celých horách nás bylo jen pár a zbytek republiky musel sedět v práci, prostě den jak má být.

Se šťastným úsměvem idiota na zmrzlém ksichtu jsem dojel na místo, kde rolba odbočila a nejspíš dokončila okruh jinou cestou. Dál v hlavním směru byla stopa jen od dvou lidí. Tak jsem se rozhodl jet nazpátek a ještě se chvíli pokochat přírodou a sám sebou - když v okolí nikdo jiný nebyl.

Za chvilku mě vyrušilo šustění lyží a jeden z lyžařů, které už jsem potkal dříve, spustil:
"Serou na to, pánové. Mají hubu plnou keců a jezdit se tu nedá, pořádně to neupraví. Musel jsem se vrátit pro lyže, protože to nejelo a tyhle jsou taky tupý."

Měl smůlu, nepovedlo se mu mě nakazit. Dva lidi, ve stejnou chvíli na stejném místě, se stejným koníčkem. Jeden skučí blahem a druhý otráví snad i poslední veverku nebo zajíce v širokém okolí. Jemně jsem mu naznačil, že v té zimě to nejspíš nebude úpravou trati, že mu lyže nejedou, a že v půlmetrové vrstvě prašanu je naše stopa naopak vynikající. Víc jsem se s ním nebavil a radši ho nechal jet.

Kdo bude první na kopci, o tom rozhodují svaly a plíce.
Kdo se tam ale bude usmívat, o tom se rozhoduje jinde.
A nejen při lyžování.
Takže to vlastně nakonec stejně nebylo lyžařské povídání...
 

 
« Zpět


Diskuse: "Je to v hlavě"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.