Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Jedenácté místo na třicítce, štafety šesté...

07.12.2008, 18:57,

Český reprezentant v běhu na lyžích Lukáš Bauer obsadil ve francouzském La Clusaz jedenáctou příčku. V závodě na 30 km volně s hromadným startem vyhrál Nor Petter Northug. Do elitní třicítky se z Čechů prosadili ještě Jiří Magál (26.) a Martin Jakš (27.)


 

Lukáš Bauer se od začátku závodu držel na špici peletonu. Do desátého kilometru obsazoval na mezičasech postupně deváté, jedenácté, šesté, sedmé a páté místo.

V polovině závodu byl Bauer třetí o 0,4 s za vedoucím Švédem Hellnerem. Ostatní čeští reprezentanti se rozjížděli pomaleji a po 15 km byl Koukal 35., Jakš o pozici za ním, Magál 47. a Šperl 65.

Před dvacátým kilometrem natáhl trošku čelo balíku Francouz Vittoz, Bauer přední příčky opustil. Osm kilometrů před cílem měl Vittoz osm vteřin náskoku na patnáctého Bauera.

Do první třicítky se v těchto chvílích už dostávali Jakš s Magálem a do cíle ji také udrželi. Kilometr a půl před cílem byl Bauer klasifikován na devátém místě, které ve finiši neudržel a klesl na konečnou jedenáctou příčku.

Z desítky Bauera vyšoupl o půl vteřiny Nor Sundby, jenž ho minulý víkend v Kuusamu jako jediný porazil. Vítěz Northug se díky dnešnímu triumfu dostal do čela SP, Bauer klesl z druhého na třetí místo se ztrátou 27 bodů.

výsledky

30 km s hromadným startem volnou technikou
1. Northug (Nor.) 1:19:26,5 hod., 2. Cologna (Švýc.) -0,3, 3. Legkov (Rus.) -2,0, 4. Di Centa (It.) -2,0, 5. Gjerdalen (Nor.) -5,9, 6. Södergren (Švéd.) -7,2, 7. Piller Cottrer (It.) -9,1, 8. Babikov (Kan.) -10,2, 9. Heikkinen (Fin.) -10,4, 10. Johnsrud Sundby (Nor.) -18,7, 11. Bauer -19,2, ...26. Magál -33,1, 27. Jakš -35,8, 48. Koukal -1:25,4, 57. Šperl -2:27,8.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 33 závodů)
1. Northug 160, 2. Johnsrud Sundby 139, 3. Bauer 133, 4. Piller Cottrer 128, 5. Cologna 126, 6. Hellner (Švéd.) 115, ...38. Jakš 25, 49. Magál 13, 68. Kožíšek (všichni ČR) 4.
Suverénní Norka

V závodu žen suverénně kralovala Kristin Störmer Steiraová. Norka od šestého kilometru nikoho nepustila do vedení. Na této metě měla pětisekundový náskok, který postupně navyšovala. Na desátém kilometru už vedla o čtrnáct vteřin, dva kilometry před cílem o třiadvacet.

Finiš druhé v cíli Finky Aino Kaisy Saarinenové nebyl úspěšný, ztrátu pouze stáhla na třináct vteřin. Další sekundu ztratila třetí Norka Therese Johaugová. Saarinenová si díky druhému místu pojistila vedení v průběžném hodnocení Světového poháru.

Na startu se představily i dvě české závodnice. Klára Moravcová doběhla poslední na padesáté osmé příčce, Ivana Janečková závod nedokončila.

výsledky

15 km volnou technikou s hromadným startem
1. Steiraová (Nor.) 42:56,0 min., 2. Saarinenová (Fin.) -13,0, 3. Johaugová (Nor.) -14,0, 4. Ševčenková (Ukr.) -16,7, 5. Longaová (It.) -18,0, 6. Medveděvová (Rus.) -19,1, 7. Kowalczyková (Pol.) -19,5, 8. Valbusaová (It.) -37,3, 9. Kuitunenová (Fin.) -47,7, 10. Follisová (It.) -54,0, ...58. Moravcová -6:25,2, Janečková (obě ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 33 závodů)
1. Saarinenová 285 b., 2. Kowalczyková 177, 3. Kuitunenová 169, 4. Björgenová (Nor.) 160, 5. Steiraová 155, 6. Majdičová (Slovin.) 153.


Štafeta běžců na lyžích ve složení Jiří Magál, Martin Jakš, Milan Šperl, Martin Koukal obsadila v závodě SP ve francouzském La Clusaz šesté místo. Nejrychlejší byli Norové. Všichni z členů štafety se během celého závodu pohybovali na čelních pozicích, finišman Martin Koukal nakonec projel cílovou páskou jako šestý.

Vítězství si odnesli Norové, druhé místo vybojovalo Švédsko, třetí doběhli domácí Francouzi.

Jiří Magál na prvním úseku začal volněji a v první části svého úseku se pohyboval až ve druhé desítce. Do předávky ale vytáhl českou štafetu na sedmé místo.

Martin Jakš se rychle probojoval dopředu a téměř celý svůj desetikilometrový úsek odjel na páté pozici. Nakonec předával dokonce jako druhý.

Milan Šperl se ve třetí části štafety dokázal držet na dohled vedoucího tria Norsko I, Švédsko, Francie I a zároveň unikat další pronásledovatelům. Po pěti kilometrech ztrácel na první místo rovné dvě vteřiny, na pátý Kazachstán ale měl k dobru jedenadvacet sekund.

Před závěrečnou předávkou ale Šperl ztratil kontakt s vedoucím triem a Martina Koukala vyslal do finiše se ztrátou téměř šestnácti vteřin. K dobru mu ale dal na páté Italy téměř tři čtvrtě minuty.

Dotírající finišmani rozdané karty znovu promíchali. S výjimkou první trojice se balík jezdců sjel dohromady a začal boj o další příčky. Koukal nakonec neodolal ataku Italů a Finů.

výsledky - štafeta mužů 4 × 10 km

1. Norsko I (Hetland, Johnsrud Sundby, Gjerdalen, Northug) 1:39:01,0, 2. Švédsko (Rickardsson, Olsson, Södergren, Hellner) -2,2, 3. Francie I (Gaillard, Vittoz, Manificat, Jonnier) -6,6, 4. Itálie I -1:01,4, 5. Finsko -1:25,9, 6. ČR (Magál, Jakš, Šperl, Koukal) -1:33,6.

Mezi ženami kralovaly Finky

Finské běžkyně na lyžích suverénně vyhrály ve La Clusaz štafetu žen. Kvarteto s úřadující vítězkou seriálu Virpi Kuitunenovou a vedoucí ženou letošní sezony Aino Kaisou Saarinenovou triumfovaly s náskokem 33,4 sekundy před Švédskem.

Charlotte Kallaová vybojovala ve finiši druhé místo o sekundu před Norkou Kristin Steiraovou, která vyhrála sobotní závod s hromadným startem. České běžkyně ve štafetě nestartovaly.

Výsledeky - štafeta žen 4x5 km

1. Finsko (Muranenová, Kuitunenová, Roponenová, Saarinenová) 1:00:46,3, 2.
Švédsko (Anderssonová, Lindborgová, Haagová, Kallaová) -33,4, 3. Norsko (Stemlandová, Johaugová, Nilsenová, Steiraová) -34,5, 4. Rusko -46,7, 5. Itálie -1:05,5, 6. Rusko II -2:24,2.

 

 
« Zpět


Diskuse: "Jedenácté místo na třicítce, štafety šesté..."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.