Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Kemp kolečkové lyže - zloději ještě nevymřeli

14.10.2012, 09:08,

(Dan) - V sobotu se nás sešlo nakonec 9 lyžařů a trénovali jsme techniku kolečkových lyží v areálu Vesec v Liberci. Počasí bylo ideální, sluníčko, relativně teplo a sucho. Ani moc nefoukalo, což nebývá ve Vesci obvyklé. Takže všechno bezvadné až na to, že jsem na chvilku zapoměl, že jsem v Čechách. Dopolední trénink byl zaměřen hlavně na práci nohou a tak jsme jej vyplnili cvičeními hlavně bez holí. Opět se ukázalo, že správná poloha a přenášení váhy zlepší stabilitu minimálně o 50 %


Většina bruslařů byli sportovci, kteří více či méně v zimě běžkují, klasici byli spíše začátečníci, kteří to chtěli vyzkoušet už na suchu. Je pravda, že jedny z prvních krůčků je opravdu jednodušší dělat na kolcích, přestože z nich většina lidí má zbytečný strach. Nikdo nepadal a pokroky byly znát. Myslím, že na sněhu poznají, co se naučili na suchu. Na obědě jsme si ukázali něco z videa, jak by měla vypadat poloha, přenášení váhy a odraz. Po obědě jsme začali pracovat více na koordinaci rukou s nohama, vyzkoušeli jsme si odšlapy do zatáček, zpomalování a 1/1 s během do kopců. Vyzkoušel jsem novinku, kdy jsem na tablet každého nahrál a přímo na místě ukázal, jak si stojí v poloze a koordinaci. Ukázalo se, že je to skvělé, přímo na místě se vidět. Dříve jsme to dělali při obědě, ale takto je to účinnější. Bohužel, přes skvělý průběh celého dne přeci jen edna tmavá skvrna. Zmíněný tablet jsem odložl nedaleko místa, kde jsme trénovali kopce. Zapoměl jsem ale, že ještě nejsme v Evropě a tablet zmizel. Je to neuvěřitelné, že někdo si troufne i přesto, že je u toho skupinka lidí takto něco sprostě ukrást. A tak kromě tabletu jsme přišli i o videa a fota, která jsem chtěl umísti do tohoto článku. Nezbývá než doufat, že zloději jednoho dne odtud zmizí někam do jiného Čorkistánu. Jinak byl kemp povedený a ohlasy více než pozitivní. 

 
« Zpět


Diskuse: "Kemp kolečkové lyže - zloději ještě nevymřeli"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.