Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Kolečkové lyže 29.10.2011

30.10.2011, 11:24,

( Dan ) Letošní jednodenní kemp kolečkových lyží se povedl a to nejen díky pěknému i když chladnějšímu podzimnímu počasí. Ukázalo se, že počet zájemců o předzimní přípravu na kolcích oproti letům minulým roste, přihlásilo se pěkných 13 osob. Zranění a další důvody nakonec způsobily, že přijelo 10 borců a borkyň, ale i tak je to hezká účast. Dopoledne bylo ve znamení hledání ztracené rovnováhy, mnozí byli na kolcích letos poprvé, někteří vůbec poprvé...


Ale jak se ukázalo, vůbec to nevadilo a počáteční strach nakonec vystřídalo nadšení a konstatování, že počáteční strach byl opravdu zbytečný. Nikdo nepadal a počáteční cvičení na rovnováhu jsou poměrně bezpečná a jednoduchá. Takže i ti, kteří stáli na kolcích poprvé se nakonec otrkali a odpoledne už mohutně trénovali skluz a další prvky. Je to výzva i pro ty, kteří se třeba trochu zalekli nebo mají k tomuto druhu tréninku přílišný respekt. Nebojte, opravdu to nic není a příště také přijeďte !

Na konci dopoledního tréninku jsme všechny natočili na video, které jsme si společně s výukovým pustili po obědě v naší nekuřácké restauraci Ztráty a nálezy. Všichni nakonec byli v televizi a nebylo to tak hrozné, jak se někteří obávali.Je prostě dobré se vidět a lépe pochopit, jaké pohyby děláme navíc a naopak co děláme málo nebo vůbec. Odpoledne už všichni bez bázně a hany zkoušeli nakopávanou soupaž a soupaž ( klasici ) či 2/1 s holemi a 1/1 alespoň chvilku bez holí ( bruslaři ). Vyzkoušeli jsme základy a řekli si něco o tom, jak by to mělo vypadat. ostatní je na každém, jak bude některá cvičení dále pilovat. Mnozí jsou přihlášení už na prosincovou víkendovou školu a tak budeme moci pokračovat na sněhu už s určitým náskokem. Pokud se neuvidíme 12.11 na sobotním tréninkovém kempu, kde kromě suché přípravy budeme pokračovat na kolcích pokud počasí dovolí. a tak můžu nakonec říc SKOLEC a zase příště...

 
« Zpět


Diskuse: "Kolečkové lyže 29.10.2011"
Datum: Jméno: Komentář:
31.10.2011, 21:18 Michal Volf kolce
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.