Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Kolečkové lyže Vesec - zima, ale krásně

22.10.2013, 08:06,

Dan - Hrůza mě polévala horkem a hlavně zimou v pátek. Předpověď počasí slibovala již hezké odpoledne , avšak v Liberci ležely těžké mraky a voda padala a padala. Trénink s Duklou jsme sice absolvovali, ale podvečer chvílemi stále drobně mrholilo. Přesto jsem nezpanikařil a dal na předpověď, která na sobotu slibovala sice chladné, ale bezesrážkové počasí. A vyšlo to. Ráno jsem se probudil do jasného dně, dva stupně nad nulou byly opravdu zimní, ale to k podzimnímu kolcování patří. Přijelo nakonec 15 lyžníků a tak jsme ve třech měli co dělat.


Podělili jsme se o kolce, boty a hůlky, rozdělili do tří skupin a hurá na to. Učili jsme já, Dědek ( Zdéneček ) a Pšenda od nás z Nordic teamu. Další část našeho instruktorského týmu se věnovala asi dvaceti lidem na Dachsteinu - Ziki slibuje reportáž. Celodenní výuku okořenila svým "sluníčkovským" přístupem Lenka, která je zcela beze zraku a tak jsme vyzkoušeli jak se jezdí jako vodič s mikrofonem a repráčkem na zádech. Nutno jen obdivovat její odvahu - zkuste jet se zavřenýma očima na kolcích a poslouchat jen, co vám ten před vámi říká. Docela síla. Ještě jednou děkuji Kláře a Martinovi, kteří se jí ujali a umožnili Lence poprvé  vyzkoušet jízdu na asfaltu. Mrzí mne a omlouvám se, že jsme v návalu povinností zapoměli foťáček a nemám z této akce aktuální obrázky. ( jsou to ilustrační z minulých akcí ) . Jinak vše proběhlo parádově až fanfárově. Sluníčko, sice chladno, čepičku jsem tedy nesundal a bylo mi tak akorát. No pak už to bylo jen o cvičení, cvičení a cvičení. Rovnováha, odraz, koordinace, jak prosté, že? Dědek si to evidentně užíval, má tuhle práci prostě rád. Pšenda překvapil, slyšel jsem na jeho metody samou chválu. Moje skupina se sestávala z lyžařů, kteří už u nás několikrát byli a tak jsme pilovali více detaily a odstraňovali zažité chyby, posun byl vidět. Celkově se kemp vydařil a je dobře, že nám počasí nakonec přálo. Skolec a těšíme se na další akci - Jak trénovat ? 2.listopadu !

 
« Zpět


Diskuse: "Kolečkové lyže Vesec - zima, ale krásně"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.