Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Kolečkové lyže září - když nám to praská pod nohama

22.09.2014, 14:35,

V sobotu se uskutečnila letošní první škola kolečkových lyží ve Vesci. Kolce praskaly, hole zvonily o asfalt, prostě všechno jak má být. Počasí bylo nejprve pošmourné, ale nakonec vylezlo i sluníčko a tak nikomu nic nebránilo v tom, potrápit své tělo vyyzkoušet jak se lyžuje na kolečkách.


Začali jsme lehkým výběhem na suchu a protažením, aby kosti mohly praskat skrzevá uvolněné svaly. Jarda si koupil nové SkiGo kolce na skate a tak jsem neměl to srdce ho nechat učit klasiku. Vzal to od začátku zhurta a to tak, že po několika cvičeních mi jeden z našich stálých absolventů Honza smutně přinesl své karbonové kolce - prostě nevydržely. Jedna z nich praskla po délce, asi razantní odraz. Naštěstí jsme měli něco navíc a tak mohl směle pokračovat v krasojízdě na hliníkáčích. Jarda ale nepolevil a tak jsm mohl udělat nějaké obrázky i v těch nejprudších kopcích. A to musím všechny pochválit, protože si troufli i na sjezdy, které ve Vesci nejsou z těch nejlehčích. Zkrátka asi slušnej oddíl. My klasici v čele s Lenkou jsme na to šli opatrněji, o to však víc na krásu. Nějaký pád sice byl, ale kdo nepadá, jezdí pod své možnosti, však už to znáte. I padat se musí umět a tak se to obešlo i bez odřenin. Lenka byla šikovná a tak se nám nakonec podařilo i dostat jízdu na jedné noze do rytmu a myslím, že v zimě na sněhu na to úspěšně navážeme. Nakonec jsme se ještě chvilku věnovali technice jízdy Haničky ve dvoukoláku taženým naší instruktorkou a maminkou v jedné osobě Klárou. Hanka to zvládla na jedničku, mamka ještě potřebuje trochu vyjezdit. No konečně, bolelo mě celé tělo a to je znamení, že jsme nic neošulili. A tak nezbývá než doufat, že se uvidíme zase 11.10. ve Vesci na kolcích číslo dvě. Přijeďte, budeme se těšit ! Dan

PS. fotky jsou na našem Facebooku

 
« Zpět


Diskuse: "Kolečkové lyže září - když nám to praská pod nohama"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.