Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Kopka pojede Jizerskou padesátku na kole !!

06.01.2009, 20:59,

Praha, 6. ledna 2009 Patria Direct Jizerská 50 na kole? Samozřejmě, je to možné. A přitom nemusí být řeč o červnovém cyklistickém závodě. Na trať běžeckého závodu, který se koná o nadcházejícím víkendu v Bedřichově v Jizerských horách, vyrazí extrémní cyklista Jan Kopka a změří své síly s vyznavači bílého sportu. Věří, že není bez šance na úspěch.


K Janu Kopkovi zařazení do kategorie extrémních sportovců sedí – na kole už zdolal deštné pralesy v tropické Kostarice, kde teplota dosahovala zničujících 50 stupňů Celsia, i zasněžené pláně Aljašky, na kterých se musel vyrovnávat s mrazem 40 stupňů pod nulou. Z tohoto pohledu se mohou zdát zasněžené Jizerské hory jednoduchou zkouškou, jenže bude mít proti sobě soupeře, kteří budou díky běžkám ve výhodě. Běžcům bude čelit na speciálním sněžném kole.
„Sněžné kolo má výrazně širší pneumatiky, které jsou podhuštěné. Díky tomu se do sněhu nezařezávají, ale zůstávají na povrchu ledové krusty,“ vysvětluje Jan Kopka, který nastoupí do páteční Bedřichovské 30 a pravděpodobně i do sobotního štafetového závodu Jizerská firemní Penzijních fondů ČSOB. „Na sněhu je jízda těžší a fyzicky náročnější. Musím být opatrnější, ale dá se to rozjet i na 50 km/h. Nebojím se, že by mi byla zima. Na Aljašce bylo minus čtyřicet a dalo se to přežít. Tvrdou zimu mám mnohem raději než úmorné vedro.“
Obavy, že by Jan Kopka běžcům poškodil trať, jsou plané. Sněžné kolo se totiž do sněhu neboří a navíc extrémní cyklista odstartuje až po běžcích. To ale vůbec neznamená, že by měl také za nimi do cíle dojet. „Nikdo mi moc velké šance nedává, ale myslím, že na dobrý čas mám. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne,“ přiznává Kopka.
 

 
« Zpět


Diskuse: "Kopka pojede Jizerskou padesátku na kole !!"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.