Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Kožíšek doběhl ve sprintu v Davosu pátý, nejlépe v kariéře

14.12.2008, 20:57,

Běžec na lyžích Dušan Kožíšek dosáhl nejlepšího výsledku ve Světovém poháru díky pátému místu v nedělním sprintu volnou technikou v Davosu. Největší úspěch v seriálu zaznamenal i Aleš Razým, jenž obsadil jedenáctou příčku. Druhé sprinty v sezóně vyhráli stejně jako před dvěma týdny v Kuusamu Nor Ola Vigen Hattestad a Slovinka Petra Majdičová.


Kožíšek, který vyhrál svůj čtvrtfinálový i semifinálový běh, ve finále porazil jen Švéda Björna Linda. Maximem pětadvacetiletého českého reprezentanta dosud byla dvě šestá místa, která vybojoval rovněž ve sprintech letos a loni shodně ve finském Lahti.
Razým za sebe v "malém" finále odsunul pouze Rakušana Martina Stöckingera. Dvaadvacetiletý lyžař výrazně vylepšil své dosavadní nejlepší umístění, kterým bylo 23. místo ve sprintu loni v Kuusamu.
Razým přitom se štěstím postoupil z kvalifikace, v níž obsadil předposlední postupové 29. místo. Od jednatřicátého Rusa Michaila Děvjatjarova ho dělilo pouze šest setin sekundy. Kožíšek byl v kvalifikaci třiadvacátý.
Do čela Světového poháru se díky čtvrtému místu dostal všestranný Švýcar Dario Cologna, který vede o osm bodů před Hattestadem. Lukáš Bauer, jenž sprinty neběhá, klesl na osmé místo.
Sprint žen se stal kořiští Slovinky Petry Majdičové, jíž v cíli následovaly Norky Celine Brun-Lieová a Marit Björgenová. V Davosu se na start postavila z českých závodnic jen Helena Erbenová, která skončila v kvalifikaci na 51. místě.
Mezi ženami v celkovém pořadí stále vede Finka Aino-Kaisa Saarinenová, za kterou se posunula Majdičová.

Muži sprint 1,7 km volnou technikou
1. Hattestad, 2. Kjölstad (oba Nor.), 3. Pasini (It.), 4. Cologna (Švýc.), 5. Kožíšek (ČR), 6. Lind (Švéd.), ...11. Razým, 48. Koukal (oba ČR) vyřazen v kvalifikaci.
Ženy sprint 1,4 km volnou technikou
1. Majdičová (Slovin.), 2. Brunová-Lieová, 3. Björgenová (obě Nor.), 4. Follisová, 5. Genuinová (obě It.), 6. Matvějevová (Rus.), ...51. Erbenová (ČR) vyřazena v kvalifikaci.

 

Zdroj: novinky.cz

 
« Zpět


Diskuse: "Kožíšek doběhl ve sprintu v Davosu pátý, nejlépe v kariéře"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.