Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Krátké zprávy : Petr Novák vítězem Kangaroo Hopetu

01.09.2011, 07:33,

(Dan) - První maraton v seriálu Worldloppet se běžel v pondělí v Austrálii. Náš Petr Novák, který se zaměřuje v této sezóně na dálkové běhy, vyhrál 42 km mužů závodu Kangaroo Hoppet časem 1:16:04, který se konal ve Falls Creek ve městě Victoria.Esther Bottomley (AUS), dvojnásobná olympionička, vyhrála 30 km žen již druhý rok v řadě.


Závod musel být přesunut až na vrchol Alpine Resort v důsledku teplého počasí. Více než 1150 lyžařů z 24 zemí závodilo na tři závodní vzdálenosti, které byly uspořádány v rámci Kangaroo Hopet.
Kompletní výsledky  zde.

 

- Petter Northug potvrdil, že bude závodit na König Ludwig Laufu, 50 km maratonu 5. února v Oberammergau v Německu. Organizátoři závodu jsou samozřejmě rádi, že se hostování několikanásobného mistra světa uskuteční v roce 40. výročí tohoto závodu. Letošní rok, kdy kromě Tour de Ski a Světového poháru nemáme žádnou vrcholnou akci na programu, se někteří špičkoví jezdci objeví na závodech, které vzhledem k nabitému programu nemají v plné sezóně šanci absolvovat. Držme palce našemu Martinu Koukalovi, který bude letos závodit právě v dálkových bězích

 

- Navzdory obecné všudypřítomnosti běžeckého lyžování ve Skandinávii, Norové také nejsou imunní vůči nerovnosti v profesionálních finančních podmínkách pro muže a ženy. Pro ženy závodící na celorepublikové úrovni je do očí bijící absence v možnosti podpory jednotivých oddílů. I když žádný z týmů dominujících mužskými závodníky nevylučují ženy, většina není nastavena na jejich trénink a podporu. Jednou z výjimek je tým Trøndelag, které podporuje pět žen a sedm mužů v letošním roce. Je obtížné konstatovat, zda nižší účasti žen je příčinou nebo důsledkem méně profesionálních možností, trenér Trøndelagu Stian Ludvigsen spekuloval, že možným důvodem pro rozdílnost je to, že ženské závodnice mají větší rozptyl ve výsledcích a sportovkyně těsně pod špičkovou úrovni v důsledku toho čelí větším překážkám v přechodu na vrcholovou úroveň.

 

- Nová studie( najdete zde ) švédských výzkumníků z Uppsala University zahrnujících i 47.000 účastníků švédského Vasaloppetu, zjistila, že jak závodníci na elitní úrovni odborné přípravy a také roky strávené na této úrovni ovlivňují u sportovce riziko arytmií nebo poruchy srdečního rytmu. Dospěla k závěru, že čím více elitní sportovec, a čím déle působení v tomto vytrvalostním sportu, tím vyšší je riziko arytmií.
Dr. Kasper Andersen, autor studie, zdůrazňuje, že jeho závěry neměří riziko ve srovnání s průměrem populace. Výsledky tedy nenaznačují zvýšené riziko poruchy srdečního rytmu u vytrvalostních sportovců obecně.
 

 
« Zpět


Diskuse: "Krátké zprávy : Petr Novák vítězem Kangaroo Hopetu"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.