Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

LEGENDÁRNÍ SKUPINA DEEP PURPLE ZAHÁJÍ LIBERECKÝ ŠAMPIONÁT

15.01.2009, 17:01,

Liberec, 15.1.2009 Kateřina Neumannová dnes přímo ve veseckém areálu představila novinářům doprovodný program, který bude součástí FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování. Mistrovství, které bude zahájeno již za 34 dní tak dostalo poslední střípek do mozaiky událostí, které se budou po dobu šampionátu v celém městě konat. Asi nejznámějším jménem, se kterým se diváci a fanoušci lyžování v Liberci setkají je legendární anglická rocková skupina Deep Purple.


„Věřím, že Deep Purple, kteří už jednou Tipsport arenu vyprodali, budou mít i během zahajovacího ceremoniálu velký úspěch,“ řekla presidentka Organizačního výboru Kateřina Neumannová. Je nutné podotknout, že Deep Purple stále drží rekord v počtu diváků liberecké Tipsport areny. Kromě legendy světového rocku se ale diváci dočkají také dalších zpěváků a skupin. „Obecně lze říci, že každý den bude v Liberci minimálně jeden koncert. Vždy během slavnostního předávání medailí na náměstí Dr. Edvarda Beneše bude před a po předávání hudební vystoupení,“ doplnila presidentka Organizačního výboru Kateřina Neumannová. Jak sama připomněla, podobně pojaté zahájení mistrovství světa v klasickém lyžování není obvyklé. Diváci se tak v Liberci dočkají zahájení, na jaké jsou zvyklí spíše z Olympijských her. Zahajovací ceremoniál nese název Bílá noc. Ve 20 hodin bude šampionát v Tipsport aréně slavnostně zahájen, hned poté začne koncert Deep Purple. Vstupenky na zahajovací ceremoniál bude možné koupit během následujících dní v síti prodejen TicketPro.
Téměř každý den se také budou konat tematické dny. Během nich budou mít návštěvníci příležitost setkat se s kulturou například Itálie, Norska, anebo Slovenska. Právě ve Slovenský den bude velkým lákadlem vystoupení skupiny Elán. Organizační výbor chystá v areálech na Ještědu i ve Vesci divácké fanzóny, v nichž také nebude vedle občerstvení hudební produkce chybět. Téměř každý den se pak budou konat koncerty českých hvězd na hlavním libereckém náměstí, kde se budou odehrávat medailové ceremoniály. „Slavnostní zakončení se odehraje v areálu ve Vesci záhy po skončení posledního závodu na 50 kilometrů. Šéf FIS Gian Franco Kasper ukončí mistrovství, bude spuštěna vlajka a štafetu převezme norské Oslo,“ doplnila Neumannová.

Jaké tematické dny na fanoušky v Liberci čekají:
18.2. (st) zahájení
20.2. (pá) Slovenský den
21.2. (so) Family and Ladies Weekend
22.2. (ne) Family and Ladies Weekend
23.2. (po) Den dobrovolníků
24.2. (út) Italský den

 


26.2. (čt) Norský den
27.2. (pá) Český den
28.2. (so) EU den
1.3. (ne) zakončení

A s kým bude možné se v Liberci setkat?

Deep Purple
Elán
Yo Yo Band (17. 2.)
Ondřej Ruml, Julian Záhorovský, Šárka Vaňková (19. 2.)
Dara Rollins, Team Revival, Peter Nagy, Elán (20. 2.)
Elvis Presley Revival, Tereza Kerndlová (21. 2.)
Maxim Turbulenc, Michal David, Petr Muk (22. 2.)
Abba Stars Revival, Petr Kotvald (23. 2.)
Těžkej pokondr, Davide Mattioli, Ricchi e poveri Revival (24. 2.)
Michal Hrůza, České srdce, Jiří Schelinger Revival (25. 2.)
Petr Muk, Karel Emanuel Gott (26. 2.)
Aneta Langerová, Vlasta Horváth (27. 2.)
R.E.M. Revival, DJ Pablo (28. 2.)
 

 
 

Související články

 

Úvod do historie MS

V rámci blížícího Mistrovství světa v lyžování v Liberci se vám pokusíme připomenout historii předchozích šampionátů včetně výsledků českých reprezentantů. Na prvních šampionátech startovali čeští reprezentanti jak pod hlavičkou SL RČS (Svaz lyžařů Republiky šeskoslovenské) tak i pod HDW (Hauptverband Deutcher Wintersportvereine in der ČSR - Hlavní svaz německých spolků pro zimní sporty v ČSR). Do 18.února 2009, kdy začíná MS v Liberci si budete moci přečíst výsledky a zajímavosti z jednotlivých šampionátů.

 

MS 2009 - Vesec se zasněžuje !

Další zlomový krok směrem k šampionátu byl překonán. V pondělí 17. listopadu 2008 ve 21:00 hod. začalo zasněžování Sportovního a rekreačního areálu Vesec. Díky příznivému počasí, přesněji protože začalo mrznout, bylo možné přikročit k přípravě areálu nejen pro šampionát samotný, ale také pro závody, které mu v prosinci a lednu předcházejí

 

Areál ve Vesci do MS uzavřen

Jednoznačnou prioritou této sezony v Lyžařském areálu ve Vesci je FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování, které se zde uskuteční ve druhé polovině února 2009. Této sportovní události prvořadého významu jsou podřízeny všechny plány a opatření organizačního výboru.

 

Jak se jezdí ve Vesci ?

15.1.2009 - ( Dan Baran )Dnes jsem se zúčastnil tiskové konference, která byla spojená s možností projíždky na tratích blížícího se MS. A moje dojmy ? Trochu rozpaky a také potvrzení mé skepse k celému podniku. Sraz účastníků byl v 10 hodin a bylo slíbeno projetí tratí s reprezentací a možnost rozhovoru s jednotlivými závodníky. Při příjezdu před správní budovu jsem poprvé pochopil, že není nikdo, kdo by mi podal nějakou informaci jak a co se bude dít.

 

Jaké bude zabezpečení ?

Při MS v klasickém lyžování v Liberci nasadí policie sto dvacet takzvaných těžkooděnců. Vedle speciálně vycvičených a vybavených příslušníků pořádkové jednotky se o bezpečnost ve stotisícovém městě a okolí postará dalších asi 700 policistů.

 
« Zpět


Diskuse: "LEGENDÁRNÍ SKUPINA DEEP PURPLE ZAHÁJÍ LIBERECKÝ ŠAMPIONÁT "
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.