Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Lukáš Bauer byl na klasické dvacítce šestadvacátý, vyhrál Teichmann

03.01.2009, 21:46,

Němec Axel Teichmann vyhrál ve Val di Fiemme předposlední etapu Tour de Ski - běh na 20 kilometrů klasicky. Druhý skončil Fin Sami Jauhojärvi a třetí Čebotko z Kazachstánu. Celkové vedení v sérii si udržel Švýcar Dario Cologna, který dojel čtvrtý. Obhájce prvenství v Tour Lukáš Bauer doběhl na 26. místě. Ženám vládla Kuitunenová, Kamila Rajdlová skončila na 22. místě.

Bauer začal závod přesně tak, jak slíbil. Zpočátku se pohyboval kolem desátého místa s ostatními a na pátém kilometru celý peloton vedl. Útočil i na bonusové sekundy a na druhé prémii po 6,6 kilometru si dojel na druhém místě pro deset sekund k dobru v celkovém hodnocení. I nadále byl aktivní, pohyboval se stále mezi prvními, ale na prémiích už žádné sekundy v konkurenci lepších sprinterů nezískal.

Na třináctém kilometru se začalo závodit. Do čela se postupně dostali všichni favorité, ale pět kilometrů před cílem se utrhli od ostatních Cologna a Nor Martin Johnsrud Sundby. Jejich pokus o únik ale nevyšel.

Bauer ztrácel přes deset sekund a propadl se do druhé desítky. Zatímco ostatní zrychlovali, český běžec tempu nestačil a tři kilometry před cílem byl až ve třetí desítce.

Ve finiši prokázal Teichmann, že je skvělým stratégem. Během posledních dvou kilometrů smazal manko šesti sekund a v závěru si dojel pro jasné vítězství.

Nedařilo se ani dalším Čechům. Jiří Magál skončil na 39. místě, Aleš Razým dojel o místo za ním a Milan Šperl do závodu vůbec nenastoupil.

Suverénně zvládla klasickou desítku v italském Val di Fiemme Finka Kuitunenová. Od startu se pohybovala na čele závodu a do cíle doběhla první s náskokem více jak třinácti vteřin na druhou Slovinku Majdičovou. Třetí skončila další Finka Saarinenová.

Virpi Kuitunenová se díky vítězství v dnešním závodě a časovým bonifikacím z trati dostala do čela celkového hodnocení Tour s více jak třiceti vteřinovým náskokem.

Jediná česká reprezentantka na startu Kamila Rajdlová odstartovala pomaleji, ale postupně se propracovávala v poli lyžařek kupředu. V polovině závodu byla na dvaadvacáté příčce a za sebou měla například Nystadovou, Roponenovou nebo Follisovou.

Ve druhé části trati se už pořadí téměř neměnilo a Rajdlová svoji pozici udržela. Česká rodačka v rakouských barvách Kateřina Smutná byla šestnáctá, Slovenka Alena Procházková třicátá čtvrtá.

Výsledky

Muži 20 km klasicky s hromadným startem:

1. Teichmann (Něm.) 55:19,2 min., 2. Jauhojärvi (Fin.) -0,3, 3. Čebotko (Kaz.) -1,3, 4. Cologna (Švýc.) -1,8, 5. Johnsrud Sundby (Nor.) -2,5, 6. Vylegžanin (Rus.) -3,9, 7. Filbrich (Něm.) -4,0, 8. Northug (Nor.) -6,7, 9. Mae -8,2, 10. Rehemaa (oba Est.) -13,8, ...26. Bauer -1:16,5, 39. Magál -2:13,3, 40. Razým (všichni ČR) -2:22,5. Šperl do závodu nenastoupil.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 6 ze 7 etap)
1. Cologna 2:20:53,4 hod., 2. Teichmann -34,1, 3. Rönning (Nor.) -1:05,2, 4. Ročev (Rus.) -1:19,1, 5. Northug -1:23,4, 6. Johnsrud Sundby -1:57,6, ...19. Bauer -3:26,4, 39. Razým -7:17,7, 42. Magál -8:03,2.

Ženy 10 km klasicky s hromadným startem:

1. Kuitunenová (Fin.) 30:10,3 min., 2. Majdičová (Slovin.) -13,8, 3. Saarinenová (Fin.) -20,5, 4. Longaová (It.) -24,6, 5. Björgenová (Nor.) -33,0, 6. Muranenová (Fin.) -34,7, 7. Böhlerová (Něm.) -35,6, 8. Haagová (Švéd.) -36,5, 9. Johaugová -37,1, 10. Steiraová (obě Nor.) -39,0, ...22. Rajdlová (ČR) 1:29,9.

1. Kuitunenová 1:29:14,5, 2. Saarinenová -31,7, 3. Majdičová -49,1, 4. Björgenová -1:36,2, 4. Longaová -2:42,0, 6. Kowalczyková (Pol.) -2:53,2, ...27. Rajdlová -7:26,1.

Zdroj: idnes.cz

« Zpět

Diskuse: "Lukáš Bauer byl na klasické dvacítce šestadvacátý, vyhrál Teichmann"

Motto:

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.