Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Máte špatnou stabilitu? Zbytečně se dřete?

15.08.2011, 16:17,

(dan) Na nácvik stability a techniky v zimě je možná trochu pozdě, nemyslíte? Místo toho, abyste si užívali plný skluz a radost z dobrého svezení, hledáte balanc a honíte odraz. Má to však jedno řešení. Nácvik techniky už v létě a na podzim. Možností je několik. Něco se dá natrénovat na in-line bruslích, pro ty odvážnější či pokročilejší jsou tu kolečové lyže. Nácvik na suchu pomocí těchto kolečkových prostředků má jednu výhodu – nemusíte tolik dorovnávat nerovnosti povrchu jako na sněhu a můžete se soustředit na boční stabilitu a správný odraz včetně koordinace ruce+nohy, která dělá největší potíže.


Naše zkušenosti z učení na kolečkových lyžích a na sněhu hovoří jednoznačně pro suché ježdění. Je i méně fyzicky náročné, umíme regulovat rychlost koleček a jsme závislí pouze na suchém povrchu a trochu solidním asfaltu. Kolečkové lyže mají další nespornou výhodu. Už několikrát se stalo, že na Jizerskou padesátku napadl sníh tekřka několik dní před startem. A jak chcete nabrat tolik potřebné objemy na soupaže či prostě jen vytrvalost s podobnou zátěží? Jedině na kolcích, v současné době v srpnu již trénink na kolcích či bruslích obnáší řádově 6-8 hodin týdně. A to je znát, při prvním sněhu v Oberhofu nebo na Dachsteinu, ale i později u nás. Po několika dnech se člověk rychle přizpůsobí sněhu a trochu delším lyžím a neřeší tolik stabilitu nebo koordinaci. Kolce mají jednu další výhodu – při volbě vhodných koleček se dá přidat na rychlosti nohou a ubrat tím na nutnosti zabírat tolik vrchní polovinou těla. To má za následek větší soustředění na využití spodních končetin a hlavně na jejich koordinaci s rukama. Máte čas na to najít správný timing a nemusíte se bát, že se vám lyže zastaví, když pořádně nezaberete vrškem. Mnoho lidí se kolečkových lyží bojí, protože mají strach z pádů a zranění. Tréninky však probíhají na naprosté rovině a v malých rychlostech, naučíme vás i zpomalovat, zastavit či padat. Výsledkem je to, že si zamilujete další pohybovou aktivitu, protože jízda v létě v kraťasech a tričku s holemi má svoji neopakovatelnou atmosféru. Námi vypsaný termín na konci října je pro mnohé možná pozdě. Proto máte-li zájem o dřívější termín, napište nám, Rádi v případě zájmu uděláme víkendový a jednodenní kemp už v září nebo zkraje října před odjezdem na Dachstein. A nebojte se, kolců máme na zapůjčení dost, holí také. Nebudete litovat.....

Víkendový a jednodenní kurz techniky a síly (kolečkové lyže)
28-30.10.2011

více zde

 
« Zpět


Diskuse: "Máte špatnou stabilitu? Zbytečně se dřete?"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.