Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS biatlon - Vítková skvělé desáté místo

15.02.2009, 10:32,

Biatlonistka Veronika Vítková pokračuje na mistrovství světa ve výborných výkonech. Po včerejším 18. místě ve sprintu si dnes výrazně polepšila a ve stíhacím závodě obsadila desáté místo. Desetikilometrovou trať nejlépe zvládla Švédka Helena Jonssonová před vítězkou úvodního sprintu Němkou Wilhelmovou.


vBronz v korejském Pchjongčchangu získala stejně jako v sobotu Ruska Olga Zajcevová.

Body do Světového poháru si připsaly i další dvě Češky ve startovním poli. Magda Rezlerová skončila vinou sedmi trestných okruhů 34., Veronika Zvařičová se třemi chybnými výstřely dvě příčky za ní.

Diskvalifikace Henkelové

Kvůli porušení pravidel se na startu dnešního závodu neobjevila německá biatlonistka Andrea Henkelová.

Obhájkyně zlata a šestá žena sobotního sprintu se provinila během tzv. suchého tréninku krátce před závodem.

Henkelová měla ve své zbrani náboj, který během zkoušení vystřelil. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, náboj skončil ve zdi zkušební místnosti. "To se mi ještě nikdy nestalo. Jsem pořádně naštvaná, protože jsem měla skvělou startovní pozici," zlobila se na sebe zkušená biatlonistka.

Dvacetiletou juniorku Vítkovou zastihl šampionát ve skvělé formě. Vůbec poprvé se tak v závodě započítávaném také do Světového poháru umístila v elitní desítce a vylepšila své maximum ze světových šampionátů z loňského Östersundu, kdy dojela 14. v individuálním závodě.

Její výsledek je pak nejlepším umístěním české biatlonistky na MS od roku 2003, kdy Kateřina Holubcová získala titul mistryně světa a ještě třikrát se umístila v top ten.

Rodačka z Jilemnice v dnešním desetikilometrovém stíhacím závodě minula pouze dva terče a protože její soupeřky chybovaly častěji, posouvala se výsledkovou listinou vzhůru. Po třetí střelbě figurovala dokonce na sedmé pozici.

V závěrečném okruhu dokázala předjet i Němku Neunerovou, která v jednom sjezdu upadla a nakonec skončila jedno místo za českou závodnicí.

Pro svůj první individuální titul si dojela Švédka Helena Jonssonová.

Pátá žena sobotního sprintu dlouho jen zpovzdálí sledovala souboj Wilhelmové, Zajcevové a Neunerové. O svém prvenství rozhodla na závěrečné stojce, kterou absolvovala čistě, zatímco její konkurentky musely na trestná kola.

Velmi dobře rozjela závod Magda Rezlerová. Zkušená česká reprezentantka absolvovala úvodní dvě střelby vleže s nulou a ze čtvrté desítky na startu se posunula až na 12. místo, těsně za Vítkovou. Sedm chyb na stojkách jí ale vrátilo zpět.

Veronika Zvařičová pak chybovala třikrát a dojela 36.

výsledky - stíhací závod

ŽENY (10 km):

1. Jonssonová (Švéd.) 34:12,3 (2 tr. okruhy), 2. Wilhelmová (Něm.) -18,3 (6), 3. Zajcevová (Rus.) -24,1 (6), 4. Mäkäräinenová (Fin.) -36,9 (2), 5. Domračevová (Běl.) -39,1 (2), 6. Becková (Něm.) -46,7 (2), 7. Brunetová (Fr.) -54,9 (0), 8. Levčenkovová (Mold.) -1:14,8 (1), 9. Bergerová (Nor.) -1:15,9 (3), 10. Vítková -1:16,8 (3), ...34. Rezlerová -3:47,1 (7), 36. Zvařičová (všechny ČR) -4:00,0 (3).
 

 
« Zpět


Diskuse: "MS biatlon - Vítková skvělé desáté místo"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.