Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS Liberec - Bauer jel na doraz a je z toho stříbro.

20.02.2009, 19:49,

Kumu čest , tomu čest. Někdo může cítit lehké zklamání, ale já smekám klobouk. Po všech peripetiích se zdravím konečně satisfakce. Vše hrálo proti Lukášovi. A nakonec vybojoval zlaté stříbro. Za velké podpory fanoušků nakonec chybělo necelých 7 sekund k metě nejvyšší. Lukáš jel celou dobu nadoraz a ke konci chybělo jen málo. Ale neměl se za kým vyvézt a musel předjet hodně závodníků, to vše suma sumárum může dělat víc než těch pár vteřin. Důležité je ale jedno. Nezklamal fanoušky a ani sebe a teď může v klidu dál závodit. Třeba se ještě dočkáme...


Při rozhovoru v cíli mluvil o překvapení na prvním mezičase, kdy měl pocit že letí a přitom za to ještě tolik "nebral". Výběr mikrokontaktu se ukázal jako dobrá volba. Lyže mi jely skvěle a i když při stoupání někde byly hodně nahladko, nakonec se to vyplatilo. Při rozhovoru se servismanem Fouskem nám prozradil, že ještě při rozcvičování měl Lukáš u sebe lyže mazané, ale byl to tak trochu tah na zmatení protivníků. Byli předem domluvení, že pojede na mikro a pouze se snažili zmást ostatní týmy. Když šel Lukaš na start, ještě před označením lyží jsme mu vrazili do rukou ty správné lyže. A vyplatilo se, evidentně měla většina závodníků problém s mazáním. Celou dobu si Lukáš udržoval náskok jen pár vteřin a tak byl závod napínavý až do konce. Trochu jsem znejistěl při mezičase na 12,5 km, kdy měl náskok pouze 1 sekundu a viděl jsem, jak se trápí. Musím přiznat, že jsem se obával, že v konci rupne a nasbírá nějaké větší manko. Nakonec jsem si opět potvrdil, jaký je Lukáš bojovník a stříbro je prostě nádhera. Tolik jen pár mých postřehů ze startu a cíle a teď fakta :

Osmatřicetiletý Veerpalu porazil Bauera na stejné trati i na olympiádě v Turíně. Bronz si z Vesce odveze Fin Matti Heikkinen, jenž na vítěze ztratil 16 sekund.

"Ten poslední kilometr byl hodně náročný. Už jsem neustál ten jeho nástup. Jsem mrtvý, ale šťastný," řekl Bauer těsně po dojezdu České televizi.

"Andrus měl v závěru víc sil, je zkušenější," dodal k souboji se svým osudovým soupeřem stříbrný muž dnešního závodu, který na MS vybojoval svou vůbec první medaili.

Bauer si pochvaloval i lyže, jel jako jeden z mála na takzvaných mikrokontaktech, které se nemažou voskem. "Na začátku jsem ten nejprudší kopec sice nemohl vyjet ve stopě, ale lyže mi fungovaly skvěle, bylo to super," vykládal. V závěr prý prý trpěl jako nikdy. "Bolela všechny kola, ale třetí bolelo nejvíc, tam jsem ztratil náskok," řekl. "Poslední dva kilometry, to bylo utrpení," přiznal.

Bauer si v těžkých podmínkách a za hustého sněžení od počátku udržoval vedení právě před Heikkinenem, na nějž měl ve třetině trati až sedmisekundový náskok.

Od poloviny patnáctikilometrové trasy však ukazoval své kvality Veerpalu. Zkušený osmatřicetiletý Estonec začal náskok vedoucí dvojice stahovat a na desátém kilometru byl už druhý za Bauerem.

V dramatickém závodě se pak olympijský vítěz z Turína poprvé dostal do vedení na metě 13,15 kilometru, ale pouze o tři desetiny před českým favoritem. Bauer si sice na dalším mezičase vzal pozici lídra zpět, ale v posledním kilometru už na Estonce nestačil.

Vítězi bylo trochu líto, že Bauerovi zkazil zlaté plány. "Ještě navíc, když závodil doma. Ale třeba se mu to podaří pozítří," zmínil s úsměvem skiatlon. "Já jsem chtěl vyhrát a přizpůsobil jsem tomu celou sezonu," řekl na tiskové konferenci osmatřicetiletý dvojnásobný olympijský vítěz a nyní i mistr světa.

MS 2009 v Liberci: Lukáš Bauer v cíli

Z dalších českých reprezentantů se umístil na 22. příčce Martin Jakš, třicátý skončil Jiří Magál.

"Dopadlo to slušně na to, že v podobných podmínkách se mi nikdy moc nedařilo," prohlásil Jakš, jehož v letošní sezoně trápilo zdraví. "Atmosféra byla super, v prvním kopci jsem ani neslyšel, jak dejchám. Možná jsem to i proto přepálil," hodnotil svůj výkon.

V druhém ze tří okruhů měl Jakš trochu krizi. "Pak to zase už šlo. Cítím se dobře, ale nejezdím to, co loni, z čehože jsem zklamaný. Ale třeba před měsícem jsem měl větší strach," přiznal.

Jel stejně jako Bauer na mikrokontaktech. "V kopcích jsem sice měl rezervu, ale šlo to. Jen škoda, že Lukáš zase prohrál s Veerpalem. Je na čase, aby mu to někdy vrátil," dodal.

Magál jako jediný zvolil lyže s mazáním a lyže mu v nevyzpytatelných podmínkách moc nejely. "Ale já jsem nakonec moc rád, že jsem skončil do třiceti, protož nevyšla úplně 'máza' a tyhle podmínky vůbec nemám rád," kývl Magál.

muži - 15 km klasicky:

1. Veerpalu (Est.) 38:54,4, 2. Bauer (ČR) -6,3, 3. Heikkinen (Fin.) -16,4, 4. Freeman (USA) -17,7, 5. Mae (Est.) -30,7, 6. Cologna (Švýc.) -33,7, 7. Rönning (Nor.) -41,2, 8. Olsson (Švéd.) -42,1, 9. Angerer (Něm.) -50,5, 10. Bajčičák (SR) -57,5, ...22. Jakš -1:30,3, 30. Magál (oba ČR) -2:06,6.
 

 
« Zpět


Diskuse: "MS Liberec - Bauer jel na doraz a je z toho stříbro."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.