Seznam akcí podzim a zima 2016/17

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS Liberec - Desítku vyhrála Saarinen

19.02.2009, 14:26,

V dnešním intervalovém závodě klasicky na 10 km vyhrála zaslouženě Finka Kaisa Saarinen. Po celý závod bylo poměrně těsno, velkým stylem se rozjela Ukrajinka Ševčenková, ale nakonec bylo jasné, že medajle se rozdělí pravděpodobně mezi trojlístek Kowalcyk, Longa a Saarinen. Naše Kamila Rajdlová jela solidně, ale nakonec to stačilo na 24 místo

Saarinenová v cíli nešetřila nadšením. Jak sama řekla, zlatá na šampionátu bylo vždy jejím cílem. V Liberci si ho splnila. „Od doby, kdy jsem začala lyžovat, jsem snila o zlaté medaili. Tohle je prostě nejlepší mistrovství světa v mém životě,“ usmívala se na novináře při průchodu mix zónou.

Dnešní závod přitom patřil mezi ty obtížnější. V Liberci stále sněží a tak i když příprava trati probíhala celou noc, stopu zasypával čerstvý sníh. Z počátku se vedlo nejlépe Kowalczykové, ta ale v polovině závodu začala ztrácet sílu a na 7. kilometru ji předstihla nejen Italka Longaová, ale také nakonec vítězná Saarinenová.

Nejlepší z Češek byla Kamila Rajdlová, která se umístila na 25. místě. „Byla tady výborná atmosféra, která mne opravdu pomáhala,“ řekla Rajdlová krátce po projetí cílovou páskou. Jak dodala, je vidět, že je na domácí půdě. „Na trati jsem ale odevzdala maximum, na které momentálně mám," řekla novinářům Rajdlová. Iva Janečková, druhá nejlepší Češka, obsadila 43. místo, Eva Skalníková 45. pozici a Eva Nývltová skončila 56.

Liberecký šampionát nyní pokračuje závodem severské kombinace, hromadným startem na 10 km a poté skoky na můstku HS 100.

Liberec dnes tedy zažije první ceremoniál předávání mistrovských medailí. Uskuteční se ve 20:30 na libereckém náměstí Dr. Edvarda Beneše, následovat bude koncert Ondřeje Rumla, který nazpíval také oficiální píseň šampionátu.