Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS Liberec - Justyna Kowalczyková se dočkala prvního zlata

21.02.2009, 19:35,

Justyna Kowalczyková získala pro Polsko premiérový titul mistra světa v běhu na lyžích. Ve skiatlonu na 7,5 kilometrů klasicky a 7,5 kilometrů volně zdolala Norku Kristin Störmer Steiraovou až v závěrečném finiši. Třetí Aino Kaisa Saarinenová z Finska ztratila 8 vteřin. Nejlepší z Češek je na dvacáté pozici Kamila Rajdlová.


O kandidátkách na medaili rozhodovala už úvodní třetina trati, kdy z pelotonu běžkyň unikla pětice favoritek. Kromě trojice medailistek to byly v cíli čtvrtá Italka Marianna Longaová a pátá Valentina Ševčenková z Ukrajiny

Na metu 7,5 kilometru, kdy závodnice přecházejí z klasické stopy na volný běžecký styl, jako první dorazila Finka Saarinenová před Longaovou a Steiraovou.

V bruslařské části závodu se o nástup pokusila Norka Steiraová. Jejímu tempu neodolaly Ševčenková, Longaová ani Saarinenová. Kowalczykové však uniknout nedokázala. Závěrečné metry závodu už patřily šestadvacetileté Polce, která svou konkurentku ve finiši předčila o 1,7 vteřiny.

Držitelka bronzu z klasické desítky vybojovala pro Polsko premiérový titul mistryně světa v běžeckých disciplínách.

"Je to můj sen, nevím, jak bych to měla popsat, nemám slov," řekla v cíli v rozhovoru pro Českou televizi. "Jsem moc šťastná. Dneska se mi výjimečně povedl finiš, ale právě na to jsem se celou sezonu připravovala," prohlásila.

Češka Kamila Rajdlová se v prvních kilometrech závodu pohybovala ve třetí desítce, v polovině trati vystoupala na devatenácté místo. V bruslařské technice si pohoršila o jedinou pozici. V cíli ztrácela 2 minuty a 23 na vítězku.

"V téhle konkurenci je to dobrý výsledek, jsem docela spokojená," prohlásila Rajdlová. "Jsem ráda, že jsem to na tom 'skejtu' udržela. Neměla jsem na to, když mě někdo předjel, abych zrychlila," uvedla. "Kopce jsou hodně těžké, jela jsem si svoje tempo," dodala.

Ivana Janečková dojela na 33. místě, Helena Erbenová skončila na 42. místě a Eva Skalníková byla padesátá.

Závodu přihlíželo 13 300 diváků.

výsledky

MS v klasickém lyžování - skiatlon žen na 2x7,5 km:
1. Kowalczyková (Pol.) 40:55,3 min., 2. Steiraová (Nor.) -1,7, 3. Saarinenová (Fin.) -8,0, 4. Longaová (It.) -21,5, 5. Ševčenková (Ukr.) -44,2, 6. Johaugová (Nor.) -1:23,9, 7. Follisová (It.) -1:30,0, 8. Kallaová (Švéd.) -1:30,6, 9. Majdičová (Slovin.) -1:35,3, 10. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -1:39,1, ...20. Rajdlová -2:23,4, 33. Janečková -3:03,7, 42. Erbenová -4:18,2, 50. Skalníková (všechny ČR) -5:05,2
Kam dál?

 
« Zpět


Diskuse: "MS Liberec - Justyna Kowalczyková se dočkala prvního zlata "
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.