Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS Liberec - Sdruženářům kraloval Američan Lodwick. Češi nezklamali ani nenadchli

20.02.2009, 21:59,

Dvaatřicetiletý Lodwick slaví nečekaný triumf. Sdruženář, který se k vrcholovému sportu vrátil před sezonou po dvou a půl letech, vyhrál už čtvrteční úvodní běžeckou část a dominoval i dnešním skokům. Z českých reprezentantů skončili Churavý dvanáctý, Dvořák šestnáctý. Čeští sdruženáři se na mistrovství světa v Liberci prali s hustým sněžením na středním můstku se střídavými úspěchy a na první desítku nedosáhli.


Vítězný Todd Lodwick v premiéře a derniéře tohoto závodu na MS na můstku předvedl skoky 100,5 a 97,5 metru a soutěž vyhrál s náskokem 2,3 bodu před Němce Tino Edelmannem. Bronz získal Jason Lamy Chappuis z Francie.

Lodwickovým maximem na MS dosud bylo 13. místo ze sprintů před čtyřmi lety v Oberstdorfu a před deseti lety v Ramsau. Závod Světového poháru vyhrál naposledy v roce 2004.

"Včera jsem rozhodně byl nejrychlejším běžcem. A dneska někdo nahoře chtěl, abych vyhrál," řekl Američan po životním úspěchu.

I když nepatřil k největším kandidátům na titul, získal po skokance Lindsey Vanové pro USA druhé dnešní zlato. "Snil jsem o tom. Tolikrát jsem byl tak blízko a dneska to byl můj den. Je těžké popsat, co právě teď cítím. Trénoval jsem na to opravdu velmi tvrdě," citovala Lodwicka agentura ČTK.

Závod znovu provázely rozmary počasí. Vinou hustého sněžení musela být nájezdová stopa několikrát čištěna, Lodwick si na svůj premiérový skok musel počkat dokonce více než pět minut.
Dvořák předvedl dva vyrovnané skoky 92 a 88 metrů. Jako u jediného českého reprezentanta nebylo možné mluvit o zklamání.

"Od tohohle závodu jsem stejně nic nečekal," přiznal pár minut po závěrečném skoku. "Nemám rád tyto podmínky." Ale hlavní důvod, proč se chystá hlavně na skoky na velkém můstku a běh s rozestupy, je jiný.

"Tento obrácený systém mi nesedí, těším se, až budeme nejdřív skákat a potom běhat," uvedl lepší běžec, kterému chybělo při hromadném startu stíhání pomalejších lyžařů, kteří si získali náskok na můstku.

"Když je to takto opačně, mají výhodu lepší skokané," míní brzo dvaadvacetiletý závodník Dukly Liberec.

Mnohem hůř dopadl Tomáš Slavík, který v druhém kole přistál na 81 metrech a obsadil konečnou třicátou příčku. Neustávající chumelenice zpomalila ve druhém kole nájezdovou stopu. S tím se Slavík nedokázal vypořádat.

"Druhé kolo bylo boj. Prostě jsem to z pomalejšího nájezdu nedokázal. Myslím, že budu po druhém kole poslední," správně odhadl své konečně umístění ve skokanské části.

Škoda. Závod, kdy sdruženáři nejdříve vyběhnou hromadným startem a poté skákají, byl v programu šampionátu naposled. A právě tento systém Slavíkovi, narozdíl od jeho týmového kolegy, sedí.

"Mám hromadné starty hodně rád, a proto jsem zklamaný, že jsem neudělal lepší výsledky. Na druhou stranu se těším na velký můstek, kde se najíždí rychleji. Doufám, že v dalším závodě vyjde alespoň skok."

Stěžovat si na podmínky po třicátém místě v závodě mistrovství světa však nechtěl. "Horší by bylo, kdyby pršelo. V Liberci bývají problémy často a tohle bych řekl, bylo ještě celkem regulérní."

Pavel Churavý obsadil dvanáctou pozici. V prvním kole skočil 98,5 metru a dlouho vedl a nakonec v něm skončil na děleném osmém místě.

Ve druhém si však o devět metrů pohoršil. "Podmínky mě nepodržely, měl jsem pomalou stopu," stěžoval si Churavý po druhém skoku. "Pak mi navíc foukl vítr z boku. S tím se nedalo nic dělat, přitom na hraně jsem měl pocit, že to byl slušný skok."

Do druhého kola se z Čechů nepodíval pouze Martin Skopek, který obsadil až 41. příčku. "Pořád nemůžu sladit techniku. Jednou pokazím odraz, jednou zase let. Tentokrát nevyšlo dobře ani jedno," věděl Skopek, který byl nejhorší z domácích reprezentantů také v běhu.

Výsledky závodu s hromadným startem v severské kombinaci:

1. Lodwick (USA) 276,0, 2. Edelmann (Něm.) 273,7, 3. Lamy Chappuis (Fr.) 265,2, 4. Koivuranta (Fin.) 260,2, 5. Demong (USA) 258,7, 6. Bieler (Rak.) 256,7, 7. Tande (Nor.) 255,5, 8. Frenzel (Něm.) 255,2, 9. Tallus (Fin.) 251,0, 10. Braud (Fr.) 249,2, ...12. Churavý 246,2, 16. Dvořák 237,0, 30. Slavík 212,0, 41. Skopek (všichni ČR) 141,7.
 

 
« Zpět


Diskuse: "MS Liberec - Sdruženářům kraloval Američan Lodwick. Češi nezklamali ani nenadchli"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.