Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS Liberec - Třicítku ovládly děvčata z východního bloku.

28.02.2009, 18:31,

Polka Justyna Kowalczyková získala na mistrovství světa lyžařů - klasiků v Liberci druhé zlato. Po triumfu ve skiatlonu dnes zvítězila také na nejdelší ženské trati - 30 kilometrů volnou technikou. Stříbro se ztrátou osmi sekund brala Ruska Medvěděvová, bronz Ukrajinka Ševčenková. Nejlepší z Češek Helena Erbenová obsadila 39. pozici se ztrátou sedmi minut.


Šestadvacetiletá polská běžkyně rozhodla o svém triumfu nástupem v posledním kopci, kdy se odpoutala z vedoucí sedmičlenné skupiny a v lyžařském areálu ve Vesci tak do své sbírky přidala už druhou zlatou medaili.

Pro stříbro si doběhla Ruska Jevgenija Medvěděvová, která ve finiši tří závodnic přesprintovala Ukrajinku Ševčenkovou. Bez medaile skončila Norka Johaugová.

Kowalczyková tak v ženském maratonu nechala zapomenout na tři roky starý závod na olympiádě v Turíně, kde v památném finiši podlehla vítězné Kateřině Neumannové a Rusce Julii Čepalovové. Na stupně vítězů se dnes nedostala žádná z medailistek předloňského mistrovství světa v Sapporu, kde se však běželo klasickou technikou.

"Jsem hodně unavená, ale to není vůbec důležité, je to skvělý pocit," řekla vítězka po závodu. Potěšili ji i fanoušci. "Bylo jich tady z Polska dost. Navíc jsem moc ráda, že jsou na stupních vítězů Jevgenija i Valentina. To je pro mě důležité, protože jsem ze stejné části Evropy," prohlásila Kowalczyková.

"Jsem hrozně unavená, byl to náročný závod," řekla vítězka v České televizi. "V závěru byl důležitý nástup v posledním kopci. Je to neuvěřitelný úspěch celého polského lyžování," zhodnotila Kowalczkyková svá vystoupení v Liberci.

Úřadující šampionka Virpi Kuitunenová z Finska, která v Liberci získala zlato ze štafety a sprintu dvojic, tentokrát na dlouhé trati, na níž závodnice mohly poprvé využít v depu výměny lyží s novým mazáním, neuspěla.

Po polovině ze závodu dokonce odstoupila, když ve čtvrté desítce už na čelo ztrácela přes dvě minuty

Útok na čtvrté liberecké zlato a pátou medaili z mistrovství celkově nevyšel ani její krajance Aino-Kaise Saarinenové. Ta se sice dlouho držela ve vedoucí skupině, ovšem v závěru nestačila a dojela sedmá s mankem 16 vteřin na vítěznou Kowalczykovou.

V závodě se objevily také dvě české reprezentantky. Helena Erbenová ztratila na vítězku na 39. místě téměř sedm minut, Klára Moravcová s desetiminutovou ztrátou doběhla 46.

Ivana Janečková do závěrečné disciplíny kvůli svalovému zranění, které si přivodila v závodě dvojic, nenastoupila.

ženy - 30 km volnou technikou

1. Kowalczyková (Pol.) 1:16:10,6 hod., 2. Medvěděvová (Rus.) -8,8, 3. Ševčenková (Ukr.) -9,3, 4. Johaugová -9,9, 5. Steiraová (obě Nor.) -11,3, 6. Roponenová -12,2, 7. Saarinenová (obě Fin.) -16,5, 8. Follisová -31,1, 9. Longaová (obě It.) -46,9, 10. Muranenová (Fin.) -1:13,5, ...39. Erbenová -6:57,5, 46. Moravcová (obě ČR) -10:02,1

 
« Zpět


Diskuse: "MS Liberec - Třicítku ovládly děvčata z východního bloku."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.