Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS Liberec - Unese Bauer roli lídra ?

17.02.2009, 20:11,

Už jen hlavu bude před mistrovstvím světa v Liberci trénovat běžec na lyžích Lukáš Bauer, největší česká medailová naděje. Ví, že potřebuje před hlavním pátečním závodem na 15 km klasickou technikou především psychickou pohodu, kterou mu v této sezoně několikrát narušila nemoc. Potíže už ale hodil za hlavu a netrápí se ani tím, že hlavní pozornost veřejnosti se upírá na právě na jeho výkony.

 


"Nejsem na tom špatně, ale záleží, jak vyladili ostatní, jak to já dokážu prodat," řekl novinářům. Věří kouči Miroslavu Petráskovi a jeho receptu na vyladění formy. "Důležité je, aby měla formu hlavně hlava, aby se nabudila. Aby byla připravena na pátek, aby se chtěla rvát, protože to bude hodně bolet," připustil. "Rozhodně se mi ale netřesou kolena," řekl.

Dopoledne absolvoval poslední kvalitní trénink na tratích ve Vesci. "Musím mít pocit, že veškerá energie jede na lyžích dopředu," popisoval. Od poloviny prosince ho však trápí zdraví, které ho skolilo naposledy po Světovém poháru v Otepää před třemi týdny, kde vyhrál. Bral dokonce antibiotika. "Když řeknu, že jsem zdravý, tak zase onemocním. Neuslyšíte to ode mě," odvětil novinářům. "Už jsem v tom pověrčivý," řekl.

Cítí ve vzduchu, že s Bauerem stojí a padá český úspěch na domácím šampionátu. Přesto je zatím v klidu, i navenek se tváří, jako by se nechumelilo. "I když vypadám v pohodě, neznamená to, že mi to nevrtá v hlavě," přiznal. "Ale nechodím se vyplakat, spíš se servismany a koučem o tom diskutujeme," uvedl.

Nepřipouští si tlak zvenčí, spíš ho trápí vnitřní touha uspět. "Vím, že byly problémy, ale nejsem tady na okresním přeboru, chci uspět. Ale necítím to jako extrémní povinnost," prohlásil.

Vesecké tratě nejsou jeho šálek kávy, i když už na nich absolvoval několik vydařených tréninků. Na obtížných kopcích bude muset v pátek od začátku hlavně šetřit síly. "Všem chybí na těch tratích ostrý závodní test. Bude důležité to extrémně nepřepálit, to je jediné, nad čím přemýšlím. Snad to budu schopen korigovat, když budu nažhaven," podotkl. Upozornil však, že je třeba brát v potaz i počasí a vítr, neboť předpověď pro další dny není ideální.

Může ho mrzet, že 15 km klasicky je prvním závodem na MS. "Ale mají to všichni stejné," poznamenal. Litovat může také toho, že kvůli nemoci a tréninku vynechal poslední závod o víkendu ve Valdidentru, kde byla jeho oblíbená trať. "Ale do Otepää jsem také jel bez závodění a vyšlo to," připomněl jediné své letošní vítězství. "Ničeho se nebojím," řekl odhodlaně.

V pondělí trénoval v Bedřichově, dnes ve Vesci a na večer si naplánoval hlavně regeneraci a masáž. Ve středu bude mít volno. "Ve čtvrtek dopoledne kratší rychlejší trénink, odpoledne už jen lehce a v pátek jdeme do toho," plánoval nejbližší hodiny.

Po pátečním závodu na 15 klasicky má v plánu odjet skiatlon, potom štafetu a nakonec bruslařský závod na 50 km. "Ale když budu unavený, skiatlon kvůli štafetě vynechám," řekl.

V posledních týdnech je hodně času od rodiny, ale je s tím smířený. "V každé sezoně jsem kvůli vrcholu roku delší období pryč. Nechci říct, že jsme zvyklí, ale to k tomu patří," uvedl.

"Celý letošní rok trénuji kvůli Liberci, nechci něco takového zahodit jen proto, že budu o den déle doma a půjdu někam mezi lidi," upozornil hlavně s ohledem na své zdraví a riziko onemocnění. "Není to tak hrozné, jak je to mistrovství světa doma, vidím ho skoro denně," prohlásila s úsměvem vedle stojící manželka Kateřina.

Bývá zvykem, že na světový šampionát si Bauer změnil vizáž většinou na blonďaté vlasy. Loni při svém triumfu ve Světovém poháru měl bradku obarvenou načerno. Tentokrát přišel na tiskovou konferenci lehce zarostlý, ale s přírodními vlasy. "Nechystám nic, ale neříkám, že nic nebude," usmál se tajemně.

 
« Zpět


Diskuse: "MS Liberec - Unese Bauer roli lídra ?"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.