Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS v biatlonu - i v závodě s hromadným startem Vítková nezklamala

22.02.2009, 19:14,

Biatlonistka Veronika Vítková završila úspěšné mistrovství světa v Koreji výborným 10. místem v závodu s hromadným startem. Zlato z poslední individuální disciplíny získala Ruska Olga Zajcevová, stříbro nečekaně zásluhou Anastázie Kuzminové putuje na Slovensko. Bronz brala Švédka Helena Jonssonová. V závodě mužů Björndalen sahal po 4 titulu, ale závěrečná střelba ho zradila a tak záda svým soupeřům ukázalo duo rakouských závodníků Dominik Landertinger a Christoph Sumann. Žádný z českých reprezentantů se do nejlepší třicítky nedostal.


Hvězdná aura Veroniky Vítkové, která se v Pchjongčchangu rozzářila v předchozích závodech, neutrpěla ani v poslední individuální disciplíně šampionátu.

Ve svém vůbec prvním startu mezi třicetičlennou elitou na trati 12,5 kilometru se mladá česká biatlonistka neztratila. Na střelnici se prezentovala v součtu třetí nejrychlejší střelbou a o lepší umístění jí připravily dva trestné okruhy.

"Jsem opravdu moc šťastná, usmívala se po závodě Vítková. "Nejen za dnešní výsledek, ale za celý šampionát," uvedla na svazovém webu.

Po první střelbě Vítková figurovala na čtvrtém místě a i když na následujících dvou položkách pokaždé musela na jedno trestné kolo, stále se držela v první polovině výsledkové listiny.

Díky poslední čisté střelecké položce se pak rodačka z Jilemnice vyhoupla dokonce na šestou pozici.

V posledním okruhu však Vítkové došly vinou náročného programu běžecké síly, neodolala tlaku dalších čtyř závodnic a nakonec obsadila desátou příčku.

"Poslední kolo bylo strašně moc těžké. Cítila jsem za sebou velký tlak soupeřek, ale jsem moc ráda, že se mi podařilo udržet se v první desítce," přiznala únavu.

Pochvalovala si rychlé lyže. "Dnes bylo vlhko a teplo. Kluci měli těžkou práci, ale mě dnes lyže opravdu moc pomohly," děkovala servismanům.

Vítková završila veleúspěšný šampionát, který odstartovala osmnáctým místem ve sprintu. Ve stíhačce přidala desátou pozici, v individuálním závodu potom přišla o medaili až předposledním výstřelem a nakonec skončila pátá.

Z triumfu v závodě s hromadným startem se radovala Olga Zajcevová. Třicetiletá Ruska, která se k biatlonu vrátila po mateřské pauze. tak ke dvěma bronzům ze sprintu a stíhačky a zlatu ze sobotní štafety přidala konečně nejcennější kov i v individuální disciplíně.

Se dvěma chybami na střelnici porazila o 7,5 sekundy Slovenku Anastasiji Kuzminovou, bronz zásluhou Heleny Jonssonové putuje do Švédska.

Bez medaile zůstala biatlonová velmoc Německo. Přestože předloňská mistryně světa z této disciplíny Andrea Henkelová byla v čele závodu ještě před třetí střelbou, čtyři chybné výstřely z posledních dvou položek jí v součtu přisoudily nakonec páté místo.

Pětatřicetiletý Björndalen se tak po závodě s hromadným startem na patnáct kilometrů poprvé na šampionátu v Pchjongčchangu díval v cíli na záda svým soupeřům.

Přesto nechybělo mnoho a fenomenální Nor získal v Koreji své čtvrté individuální zlato.

Vítěz 87 závodů ve Světovém poháru totiž po úvodní střelbě, v níž jednou chyboval, v následujících dvou položkách i přes časově pomalou střelbu ani jednou nezaváhal a suverénně se držel na čele celého startovního pole.

Krok s ním až do tří čtvrtin závodu držel především Ital De Lorenzi, jehož ztráta na Björndalena ale postupně narůstala až na půl minuty.

Rozuzlení přišlo na poslední stojce. Björndalen si mohl dovolit i jeden chybný výstřel a přesto by zřejmě suverénně zvítězil.

Jenže dvě trestná kolečka v součtu s nejhorším časem z poslední střelby dovolily třem pronásledovatelům se na nejlepšího biatlonistu historie dotáhnout.

Čtyřlístek Björndalen, Landertinger, Sumann a Rus Čerezov se držel společně až do mety dvou kilometrů před cílem. V jednom z posledních stoupání se však utrhl Landertinger a následován týmovým kolegou Sumannem si dojel pro největší úspěch dosavadní kariéry.

Zároveň pro Rakousko získali první individuální medaile z MS od roku 2000, kdy v Oslu Wolfgang Rottmann a Ludwig Gredler oslavili rovněž dvojnásobný triumf.

Björndalen pak boj o medaili vzdal, bronz si tak ze závěrečného individuálního závodu odveze Čerezov.

Po nemoci se poprvé se na šampionátu představil Emil Hegle Svendsen. Třiadvacetiletý Nor však šestkrát netrefil a obsadil konečné dvanácté místo. Naopak Michael Greis z Německa po třetí střelbě (a po sedmi celkových chybách) závod vzdal.

Češi v závodě třiceti nejlepších biatlonistů nestartovali, Jaroslav Soukup plnil roli druhého náhradníka.

Výsledky žen hromadný start (12,5 km)

1. Zajcevová (Rus.) 34:18,3 min. (2 tr. okruhy), 2. Kuzminová (SR) -7,5 (2), 3. Jonssonová (Švéd.) -12,3 (2), 4. Vita Semerenková (Ukr.) -34,6 (0), 5. Henkelová (Něm.) -35,2 (4), 6. Domračevová (Běl.) -44,0 (2), 7. Neunerová (Něm.) -50,1 (5), 8. Brunetová (Fr.) -51,8 (2), 9. Medvedcevová (Rus.) -53,7 (3), 10. Vítková (ČR) -56,4 (2).

Výsledky muži s hromadným startem (15 km)

1. Landertinger 38:32,5 min. (3 tr. okruhy), 2. Sumann (oba Rak.) -8,9 (3), 3. Čerezov (Rus.) -13,9 (2), 4. Björndalen (Nor.) -21,1 (3), 5. Rösch (Něm.) -34,7 (4), 6. Sikora (Pol.) -36,5 (5), 7. Čudov (Rus.) -45,9 (4), 8. Eder (Rak.) -50,6 (2), 9. S. Fourcade (Fr.) -52,8 (3), 10. De Lorenzi (It.) -53,5 (3).
 


 

 
« Zpět


Diskuse: "MS v biatlonu - i v závodě s hromadným startem Vítková nezklamala"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.