Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS v Biatlonu - Sprint mužů ovládli Norové

14.02.2009, 14:30,

Norové velmi dobře zahájili světový šampionát v korejském Pchjongčchangu. V úvodním sprintu na 10 km obsadili první čtyři místa. Vyhrál Ole Einar Björndalen. Češi se do elitní třicítky nedostali.


Úvodní sprint mužů na 10 kilometrů ovládl norský fenomén Ole Einar Björndalen. Přestože na těžké trati musel absolvovat dva trestné okruhy, v cíli byl o 1,2 sekundy rychlejší než jeho krajan Lars Berger.

Nejlepší z českých závodníků byl 32. Michal Šlesingr. Pět míst za ním skončil Jaroslav Soukup. Do zítřejší stíhačky postoupil ještě 49. Zdeněk Vítek. Tomáš Holubec obsadil 64. pozici.

Pětatřicetiletý Björndalen tak na světových šampionátech získal už deváté individuální zlato. V závodě biatlonistů v rámci SP získal už 84. prvenství a v součtu s jedním vítězstvím ze závodu SP lyžařů - klasiků je už jen pouhý jeden triumf za rekordním zápisem mezi lyžaři, který drží sjezdař Ingemar Stenmark.

Norové v úvodním závodě deklasovali ostatní biatlonisty, obsadili první čtyři místa. Stříbrný Lars Berger přitom do závodu nastoupil jako náhradník za nemocného Emila Hegle Svendsena. Bronz bral už devetatřicetiletý Halvard Hanevold, bez medaile zůstal Alexander Os.

Oběma úvodním závodům MS se nevyhnuly problémy s oblevou a nekvalitním sněhem.

Organizátoři sice po ženském závodu usilovně opravovali rozbitou trať, ale především prudké sjezdy byly velmi nebezpečné a přinesly několik pádů.

Sprint se navíc jel na okruhu měřícím pouze dva a půl kilometru a závodníci museli mezi první a druhou střeleckou položkou netradičně absolvovat pětikilometrový běh.

V čele večerního závodu před nečekaně komorní kulisou se dlouho držel obhájce titulu Rus Maxim Čudov. Posléze se ale ukázalo, že výhodu budou mít biatlonisté s vyššími startovními čísly, protože se v Pchjongčchangu ochladilo a trať se tím zrychlila.

Z českých reprezentantů nakonec dojel nejlépe Michal Šlesingr, přestože před mistrovstvím bojoval s virózou. Na obou položkách minul po jednom terči. Skvěle závod rozjel Zdeněk Vítek, který úvodní střelbu absolvoval s nulou, na té druhé ale minul hned čtyřikrát.

VÝSLEDKY MUŽI - SPRINT 10 KM:

1. Björndalen 24:16,5 (2 tr. okruhy), 2. Berger -1,2 (2), 3. Hanevold -12,5 (0), 4. OS (všichni Nor.) -24,6 (1), 5. Čudov (Rus.) -29,1 (1), 6. Fourcade (Fr.) -50,1 (1), 7. Greis (Něm.) -53,7 (2), 8. Eder (Rak.) -59,2 (1), 9. Hallenbarter (Švýc.) -1:11,9 (1), 10. Marič (Slovin.) -1:19,0 (1), ...32. Šlesingr -2:02,3 (2), 37. Soukup -2:09,1 3), 49. Vítek -2:37,6 (4), 64. Holubec (všichni ČR) -3:05,2 (3).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 26 závodů):
1. Sikora (Pol.) 583, 2. Svendsen (Nor.) 570, 3. Björndalen 510, 4. Čudov 488, 5. Bergman (Švéd.) 463, 6. Greis 445, ...25. Šlesingr 199, 42. Vítek 87, 48. Soukup 80, 50. Holubec 78, 52. Dostál 76, 85. Moravec (oba ČR) 9.

 

 
« Zpět


Diskuse: "MS v Biatlonu - Sprint mužů ovládli Norové"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.