Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS v biatlonu - Sprint vyhrála Kati Wilhelm

14.02.2009, 10:48,

České biatlonistky Veronika Vítková a Veronika Zvařičová zahájily výborně světový šampionát v korejském Pchjongčchangu. Dvacetileté juniorky obsadily 18. a 22. místo v úvodním sprintu na 7,5 kilometrů. Mistryní světa se stala Němka Kati Wilhelmová o necelých deset sekund před krajankou Hauswaldovou. Bronz brala Ruska Zajcevová.


Z českých závodnic si body do Světového poháru připsala ještě Magda Rezlerová na 39. místě. Zuzana Tryznová obsadila 70. příčku.

Vítková a Zvařičová, které před dvěma týdny vybojovaly na juniorském MS pro Českou republiku zlaté medaile ve štafetě, si svkělou formu přivezly i na seniorský šampionát do Koreji. Obě si zároveň vybojovaly výborné pozice pro nedělní stíhačku.

Zazářila především Zvařičová, která nastoupila místo nemocné Vejnarové. Do svého teprve druhého velkého závodu (započítávaného do Světového poháru dospělých) odstartovala jako třetí z celého pole.

A na trati si vedla jako zkušená matadorka. Obě střelecké položky absolvovala bez jediné chyby, což se kromě ní povedlo jen dalším šesti biatlonistkám. Jen vinou pomalejšího běhu skončila těsně za nejlepší dvacítkou.

O jeden den mladší Veronika Vítková sice musela absolvovat dvě trestná kola, přesto byla o čtyři místa a deset sekund lepší než její česká kamarádka. Na vítěznou Wilhelmovou ztratila 1:53 minuty.

Mistryní světa se stala německá biatlonistka Kati Wilhelmová. Vedoucí žena Světového poháru (po diskvalifikaci dopující Rusky Jurjevové) ve sprintu na velkých akcích typu MS a OH triumfovala poprvé od svého zlatého úspěchu na olympiádě v Salt Lake City 2002.

Němka získala už čtvrtý titul světové šampionky, ve sprintu vyhrála i před osmi lety v Pokljuce. K rychlému běhu přidala bezchybnou střelbu, od čtvrtého kilometru se držela v čele všech mezičasů.

V cíli o necelých deset sekund porazila svou krajanku Simone Hauswaldovou, bronz brala se ztrátou 27 sekund Ruska Olga Zajcevová.

Program úvodního dne šampionátu byl dlouho ohrožen. V korejském Pchjongčchangu panují nezvykle vysoké teploty a obleva. Pořadatelé přesto díky technickému sněhu dokázali připravit 2,5 kilometrů dlouhý okruh.

 
« Zpět


Diskuse: "MS v biatlonu - Sprint vyhrála Kati Wilhelm"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.