Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS v biatlonu - štafety ovládli Norové a Rusky

22.02.2009, 19:25,

Ruské biatlonistky získaly na mistrovství světa v Koreji zlaté medaile v závodu štafet. Kvarteto Slepcovová, Bulyginová, Medvedtsevová a Zajcevová triumfovalo před Němkami, bronz získala Francie. Polovinu závodu mužů sahali čeští biatlonisté na mistrovství světa po medaili ze štafety. Vinou špatného třetího úseku, kdy Roman Dostál musel na dvě trestná kola, ale ze skvělých pozic spadli a nakonec skončili desátí. Z titulu se radují Norové, jejich finišman Ole Einar Björndalen získal v Koreji čtvrtou zlatou medaili.


Už dlouho nezačali čeští biatlonisté štafetový závod tak skvěle.

Kvarteto Michal Šlesingr, Zdeněk Vítek, Roman Dostál a Jaroslav Soukup drželo ještě na druhé předávce bronzovou pozici, medailovou naději však na třetím úseku definitivně pohřbil svou nepřesnou střelbou veterán týmu Dostál.

Závod výborně rozjel Šlesingr, který potvrdil, že mu jízda v balíku s ostatními biatlonisty sedí. Na svých deset terčů nepotřeboval ani jeden náhradní náboj a Vítkovi na druhém úsekupředával s minimální ztrátou na Rakušany a druhé Němce.

Také jednatřicetiletý Vítek si zpočátku vedl velmi dobře a i on zvládl první střelbu bez jediného dobíjení. Následující úsek ke své druhé střelbě pak absolvoval v čele závodu a vypracoval si až patnáctisekundový náskok.

O ten ale přišel na stojce, s níž se potýká celou sezonu. Vítek musel na trestné kolo, ale protože chyboval i Berger, předával český reprezentant Dostálovi na třetí příčce se ztrátou 24 sekund na Rakušany.

"Přestože jsem měl ze Zdeňkovi stojky obavu, dokázal ztrátu jednoho trestného kola smazat skvělým běžeckým výkonem," pochválil svého svěřence na svazovém webu trenér Vlastimil Vávra.

Naději na výborný výsledek však zhatil Roman Dostál. Střelbu vleže sice ještě zvládl se dvěma náhradními náboji, ale stojka se mu vůbec nepovedla a dvě trestná kola ho zařadila na konec elitní desítky.

"Po těch dvou ranách se mi z únavy úplne rozklepaly nohy, skákal jsem tam na place skoro dva metry vysoko a nemohl jsem pořádně zamířit. Musel jsem vypadat jako blbec, ale nešlo s tím nic dělat. Hrozně se klukům omlouvám, " zpytoval svědomí devětatřicetiletý Dostál.

Smůla se českému týmu nevyhnula ani na posledním úseku, kdy finišman Jaroslav Soukup upadl. "Při odšlapu mi ujela lyže a najednou koukám, že jsem na všech čtyřech," popisoval Soukup nešťastný moment.

"Vzal jsem si starší pár. Lyže sice dobře jely, ale na ledových plotnách mi hodně ujížděly, protože hrany už neměly tak ostré," dodal Soukup, který o jednu desetinu prohrál boj se Švédem Bergmanem o deváté místo.

Pro titul si poprvé od roku 2005 dojeli Norové ve složení Emil Hegle Svendsen, Lars Berger, Halvard Hanevold a Ole Einar Björndalen.

Fenomenální Björndalen sice z poslední střelby odjížděl druhý za Rakušanem Sumannem, v cíli však nadělil svému soupeři téměř třináct sekund. Třetí skončili Němci

Björndalen tak na šampionátu v Pchjončchangu získal už své čtvrté zlato čímž vyrovnal svou bilanci čtyř zlatých z Hochfilzenu 2005. Celkově získal 14. titul mistra světa. Ruská štafeta přitom ještě do posledního úseku vybíhala ze čtvrté pozice. Do vedení pak probojovala až na předposlední střelbě, kdy se Zajcevová o sedm sekund dostala před německo - franczouský tandem Wilhelmová - Baillyová.

Definitivně pak ruský triumf Zajcevová stvrdila na poslední stojce, kde se sice nevyhla jednomu dobíjení, ale Wilhelmová i Baillyová i vinou silného větru na střelnici musely na jeden trestný okruh.

Do cíle pak ruská držitelka dvou bronzů z Pchjongčchangu přivezla ruské kvarteto s více než minutovým náskokem před Německem a Ruskem.

Německá finišmanka Kati Wilhelmová potvrdila pozici nejúspěšnější biatlonistky šampionátu, když ke dvěma zlatým a stříbru z individuálních závodů přidala druhé stříbro ze štafety.

Po medaili dlouho sahaly nakonec čtvrté Bělorusky, které do čela vytáhla hlavně na druhém úseku čistě střílející Domračevová.

České kvarteto Vítková, Vejnarová, Zvařičová a Tryznová doplatilo především na špatnou střelbu na druhém a čtvrtém úseku, kdy Vejnarová i Tryznová absolvovaly na stojce tři trestná kola.

Výbornou formu naopak znovu potvrdila Veronika Vítková. Dvacetiletá juniorka, jíž v neděli čeká závod s hromadným startem, štafetu rozbíhala a Vejnarové předávala dokonce na čtvrtém místě, přitom měla nebezpečně vypadající pád.

"Na startu jsem trochu zaspala, chtěla jsem to dohnat a hůlkou jsem si píchla do boty. Najednou jsem byla na zemi ani nevím jak," popsala Vítková na svazovém webu svůj karambol. "První kolo jsem se ještě trochu trápila, ale pak jsem se rozjela a bylo to v pohodě. Jsem ráda, že se mi v tom větru podařilo náhradními náboji brzo dostřelit všechny terče," pochvalovala si současná česká jednička.

Na poslední chvíli vypadla ze sestavy nemocná finišmanka Magda Rezlerová, kterou na posledním úseku musela nahradit mladá Tryznová. "Magda se necítí dobře, má chycené průdušky a to znamená, že není ve stoprocentní fyzické ani psychické kondici. Ráno ještě nevypadala tak, že by nemohla startovat, ale odpoledne už jiné řešení nebylo," citovala reprezentačního kouče Milana Janouška agentura ČTK.

Výsledky ženy - štafeta (4x6 km)

1. Rusko (Slepcovová, Bulyginová, Medvedcevová, Zajcevová) 1:13:12,9 (0+9), 2. Německo (Becková, Neunerová, Henkelová, Wilhelmová) -1:15,1 (3+14), 3. Francie (Brunetová, Becaertová, Dorinová, Baillyová) -1:27,5 (1+13), 4. Bělorusko -1:41,7 (0+8), 5. Švédsko -2:29,9 (2+11), 6. Polsko -2:55,8 (4+12), ...12. Česko (Vítková, Vejnarová, Zvařičová, Tryznová) -7:23,9 (6+14).
 

Výsledky muži - štafeta (4x7,5 km)

1. Norsko (Svendsen, Berger, Hanevold, Björndalen) 1:08:04,1 (2 tr. okruhy/9 dobíjení), 2. Rakousko (Mesotitsch, Eder, Landertinger, Sumann) -12,6 (0/7), 3. Německo (Rösch, Stephan, Pfeiffer, Greis) -32,7 (0/10), 4. Francie -56,5 (0/4), 5. Ukrajina -1:14,7 (0/6), 6. Rusko -1:41,9 (1/10), 7. Itálie -2:09,3 (1/10), 8. Švýcarsko -2:20,3 (0/8), 9. Švédsko -3:11,3 (2/12), 10. Česká republika (Šlesingr, Vítek, Dostál, Soukup) -3:11,4 (3/10).

 

 

Zdroj: idnes.cz
 

 
« Zpět


Diskuse: "MS v biatlonu - štafety ovládli Norové a Rusky"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.