Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

MS v biatlonu - Závod smíšených štafet biatlonistů vyhráli Francouzi, Češi propadli

19.02.2009, 22:25,

Závod smíšených štafet biatlonistů na světovém šampionátu v korejském Pchjongčchangu vyhráli Francouzi před Švédy a Němci. České kvarteto ve složení Magda Rezlerová, Zdenka Vejnarová, Roman Dostál a Zdeněk Vítek skončilo až sedmnácté. Startovalo 20 štafet.


Závod se pro české reprezentanty nevyvíjel od začátku dobře. Po celou dobu se pohybovali mezi třináctou a patnáctou příčkou průběžného pořadí.

Při poslední střelecké položce navíc Zdeněk Vítek totálně selhal a musel absolvovat tři trestná kola. Za českými reprezentanty, kteří ztratili na vítězné Francouze 5:41 minuty, figurují v konečném pořadí už jen štafety USA, Korejské republiky a Japonska.

"Dnešní závod se špatne komentuje. Prostě jsme ho nezvládli," shodli se oba čeští trenéři Milan Janoušek a Vlastimil Vávra.

Z titulu se radovala čtveřice Marie Laure Brunetová, Sylvie Becaertová,
Vincent Defrasne a finišman Simon Fourcade. Ten dorazil do cíle 6,1 sekundy před Švédem Carlem Johanem Bergmanem.

Trojnásobný olympijský šampion Michael Greis, který po dobíjení na poslední střelbě marně stíhal dvojici před sebou, dovezl loňské šampiony Němce se ztrátou 8,9 sekundy.

S téměř minutovou ztrátou doběhl na čtvrtém místě vítěz předchozích tří
závodů na MS Ole Einar Björndalen, jenž na svém úseku posunul norské družstvo o čtyři pozice.

Ve druhé desítce figurovala česká štafeta už po prvním úseku, na němž Magda Rezlerová nezvládla dobíjení vestoje a musela na trestný okruh.

Její patnácté místo následně mírně vylepšili Zdeňka Vejnarová na čtrnácté a Roman Dostál na třinácté, ale Zdeněk Vítek na poslední střelbě neuspěl a musel na trestné kolo dokonce třikrát.

Češi tak absolvovali závod s bilancí 11 dobíjení a čtyř trestných kol, jež
byla nejhorší ze všech účastníků.

Výsledky smíšená štafeta (2x6 km, 2x7,5 km):
1. Francie (Brunetová, Becaertová, Defrasne, Fourcade) 1:10:30,0 hod. (0 tr. okruhů), 2. Švédsko (Jonssonová, Olofssonová-Zideková, Ekholm, Bergman) -6,2 (0), 3. Německo (Henkelová, Hauswaldová, Peiffer, Greis) -9,0 (0), 4. Norsko -52,7 (1), 5. Rusko -1:09,5 (0), 6. Finsko -1:13,6 (0), 7. Itálie -1:29,7 (1), 8. Polsko -1:36,2 (0), 9. Bělorusko -2:03,0 (0), 10. Slovensko -2:05,5 (0), ...17. Česko (Rezlerová, Vejnarová, Dostál, Vítek) -5:41,4 (4).
 

 
« Zpět


Diskuse: "MS v biatlonu - Závod smíšených štafet biatlonistů vyhráli Francouzi, Češi propadli"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.