Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Na MS přijede rekordní počet závodníků

09.02.2009, 19:13,

Liberec, 9.2.2009 Již na konci tohoto týdne dorazí do Liberce první lyžařský tým, který bude na FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 bojovat o 34 mistrovských titulů. V dalších dnech poté Česká republika přivítá i další závodníky. Již dnes je jedno zřejmé – 47. FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 bude co do účasti rekordní v počtu přihlášených států (62) i počtu sportovců (660). Při cestě do Liberce přitom urazí téměř čtvrt milionu kilometrů.


„Co do počtu přihlášených zemí a také počtu sportovců bude liberecký šampionát jednoznačně rekordní,“ říká Michal Lamplot, sportovní ředitel mistrovství. Podle něj může být jedním z důvodů rekordního počtu přihlášených i skutečnost, že účast na MS je podmínkou pro start na ZOH ve Vancouveru. „To je určitě ale jen jeden z důvodů, proč je o Liberec takový zájem. Dalším důvodem je pro evropské závodníky blízkost Liberce. Navíc například Ještěd má velmi dobré jméno a hodně skokanů ho má rádo. A Vesec jako nový areál přitahuje sovu pozornost. Ostatně je to jeden z nejlepších areálů ve Střední Evropě,“ dodává Lamplot.
Do Liberce tak přijede celkem 62 zemí z celého světa. Samozřejmě nebudou chybět „lyžařské velmoci“, jakými jsou Norsko, Švédsko nebo Německo. Na seznamu přihlášených ale překvapí také exotické země, jakými bezesporu jsou Trinidad a Tobago, Venezuela, Peru, Brazílie, Indie nebo Irán.
Bez zajímavosti není ani součet kilometrů, které jednotlivé týmy dohromady při cestě do Liberce urazí. Pokud budeme předpokládat, že místem jejich odletu bude vždy hlavní město daného státu a cílovou destinací Liberec, potom je celkový součet nalétaných a ujetých neuvěřitelných 224 858 kilometrů. Nejvzdálenějším týmem budou reprezentanti Nového Zélandu, kteří pojedou více než 18 tisíc kilometrů.
Nejpočetnější delegací se aktuálně stalo Rusko s 35 přihlášenými závodníky. Ty bude doprovázet dalších 40 členů týmu. Hned za nimi je delegace Itálie s 34 startujícími lyžaři. Třetí pozici obsadilo Norsko a Finsko s 32 startujícími závodníky. Česká republika se s počtem 31 závodníků umístila na čtvrtém místě, když předběhla i Německo, které do Liberce posílá 29 závodníků. Celkem se na FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 přihlásilo 660 závodníků.
Nejpočetnější disciplínou je již tradičně mužský běh – celkem se přihlásilo 262 běžců z 60 zemí světa. Ženský běh bude mít na libereckém šampionátu 168 zástupců ze 42 zemí. Mužské skokany bude zastupovat celkem 103 závodníků z 22 zemí světa. Svou premiéru si v Liberci odbudou také skokanky. V jejich velkém boji nejen o mistrovské tituly, ale také účast na ZOH se představí 42 odvážných žen z 13 zemí světa. Poslední disciplínu – Severskou kombinaci - bude zastupovat 85 reprezentantů z 18 zemí světa.
A kolik lyží se tedy během závodů největšího lyžařského svátku na světě označí? Celkem 1 500 párů…
 

 
« Zpět


Diskuse: "Na MS přijede rekordní počet závodníků"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.