Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Na pražském Výstavišti vrcholí výroba sněhu na Tour de Ski

28.12.2008, 13:04,

Okruh pro Pražskou lyži v Praze na Výstavišti je postupně zasněžován. Sprint započítávaný do běžkařského seriálu Tour de Ski se v metropoli uskuteční v pondělí 29. prosince. Veškerá výroba technického sněhu probíhá přímo na Výstavišti. Odpadá tak manipulace se sněhem a jeho návoz z jiných míst. Uskutečnění závodu nic nebrání a 29.prosince na Výstavišti budou běhat světová esa běžeckého lyžování.


Umělé zasněžování za pomoci dvou sněžných děl odstartovalo v jednu hodinu v noci z 25. na 26. prosince, kdy teplota klesla na mínus 2,5 stupně. Od té doby jsou sněžná děla prakticky neustále v provozu.

Teploty jsou přes den ovšem spíše na horní hranici pro výrobu sněhu a tak sněžná děla běžela pouze na základní okruh. V sobotu ráno bylo spuštěno zasněžování technologií PolarSnow, která není závislá na teplotě. Doposud bylo vyrobeno zhruba 500 metrů krychlových sněhu. Pro závod je potřeba připravit zhruba trojnásobek.

Výkonný ředitel organizačního výboru Luděk Sáska k výrobě sněhu říká: "Počasí nám dovolilo spustit výrobu technického sněhu již minulou noc. Od té doby se snažíme maximálně zasněžovat, jak jen nám to teplota dovolí. V tuto chvíli už není výroba sněhu nijak ohrožena. Je jen otázkou kolik sněhu vyrobíme klasickým umělým zasněžováním a kolik technologií PolarSnow."

Co je technologie výroby sněhu PolarSnow

Technologie výroby sněhu PolarSnow spočívá ve výrobě pouze za použití vody, stlačeného vzduchu a vysoce chladného kapalného dusíku (-196 °C). Neobsahuje tedy žádné chemikálie. V tom spočívá jeho hlavní přednost, neboť nabízí všechny vlastnosti pravého sněhu. Mezi jeho další výhody patří zejména rychlost výroby (50 m3/hod.) a jeho stabilita v čase. I v případě vysokých teplot vydrží minimálně 24 hodin.
 

 

Zdroj: idnes.cz

 
« Zpět


Diskuse: "Na pražském Výstavišti vrcholí výroba sněhu na Tour de Ski"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.