Náš facebook klikněte..

Seznam akcí podzim a zima 2016/17

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

31.12.2008, 14:52,

Vítězem Zlaté lyže, čtvrtého závodu seriálu Tour de Ski, se stal v Novém Městě Němec Axel Teichmann. Lukáš Bauer proběhl cílem jako pátý, žádný další z českých reprezentantů nebodoval. V průběžném pořadí Tour de Ski se Bauer posunul již na 9.místo se ztrátou +58,4s na zatím vedoucího Švýcara Colognu. Ženám vládla Finka Virpi Kuitunen, žádná z českých závodnic se do třicítky nejlepších nedostala. Nejlepší Kamila Rajdlová skončila na 33. místě.

Lukáš Bauer chtěl před domácími diváky zvítězit a posunout se výše z průběžné 22. příčky v hodnocení Tour de Ski. Posun se mu podařil až do první desítky nejlepších, ale zvítězit nikoliv. Přitom český závodník začal dobře, od úvodního mezičasu se držel okolo 5.místa s nimimální ztrátou na čelo závodu. Výborně běželi závodníci z Ruska Legkov, Pankratov a Kazach Čebotko. V polovině trati vedl průběžně Němec Filbrich, ale ten v závěru odpadl stejně jako několik dalších závodníků mezi nimi Dario Cologna. Naopak Němec Axel Teichmann začal pomaleji, ale v posledních pěti kilometrech se dokázal obdivuhodně zvednout a od desátého kilometru již opanoval čelo závodu. Lukáš Bauer byl na mezičase na 12,4km čtvrtý s minimální ztrátou +3,9s. Bohužel v závěrečném sjezdu na stadion a zřejmě nejely oproti ostatním závodníkům Lukáši Bauerovi lyže ideálně. V cíli nakonec skončil pátý s odstupem +13,4s na vítěze Axela Teichmanna. On a Martin Sundby Johnsrud závěrečný úsek trati zvládli nejrychleji. Z dalších českých reprezentantů byl nejlepší Jirka Magál na 39. místě, Milan Šperl a Aleš Razým ztratili na vítěze více než 2 minuty a obsadili 47. resp. 48. místo.

V závodě žen suverénně zvládla desetikilometrovou trať v Novém Městě Virpi Kuitunenová. Druhou krajanku Saarinenovou porazila o téměř osmatřicet sekund! Třetí skončila Marit Björgenová z Norska. Kuitunenová vede i celkové pořadí Tour de Ski.

Vůbec se nedařilo českým lyžařkám. Kamila Rajdlová skončila třiatřicátá. Další dvě reprezentantky pořadí uzavřely - Eva Skalníková byla 44., Eva Nývltová 45. Nývltová navíc zaběhla čas horší o víc jak 18 % oproti vítězce závodu, což v Tour znamená diskvalifikaci. Eliška Hájková už pro nemoc v Tour de Ski nepokračuje.

Výsledky Zlaté lyže

Muži - 15 km klasickou technikou:
1. Teichmann (Něm.) 39:03,7, 2. Johnsrud Sundby (Nor.) -5,0, 3. Čebotko (Kaz.) -10,5, 4. Mae (Est.) -11,3, 5. Bauer (ČR) -13,4, 6. Rönning (Nor.) -14,7, 7. Legkov -15,0, 8. Pankratov (oba Rus.) -18,8, 9. Veerpalu (Est.) -23,1, 10. Piller Cottrer (It.) -24,1,...39. Magál 1:31,8, 47. Šperl -2:09,3, 48. Razým (všichni ČR) -2:12,9.
Průběžné pořadí Tour de Ski (po 4 ze 7 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 1:24:36,9, 2. Ročev (Rus.) -16,3, 3. Teichmann -16,5, 4. Rönning -20,9, 5. Johnsrud Sundby -47,9, 6. Piller Cottrer -50,6, ... 9. Bauer -58,4, 39. Šperl 3:19,15, 44. Razým -3:52,6, 47. Magál -4:22,5.

Ženy - 10 km klasickou technikou:
1. Kuitunenová 24:45,4 min., 2. Saarinenová (obě Fin.) -37,6, 3. Björgenová (Nor.) -49,9, 4. Kowalczyková (Pol.) -55,1, 5. Majdičová (Slovin.) -59,5, 6. Longaová (It.) -1:15,0, 7. Johaugová -1:22,4, 8. Steiraová (obě Nor.) -1:25,9, 9. Ševčenková (Ukr.) -1:29,5, 10. Smutná (Rak.) -1:31,6, ...33. Rajdlová -2:32,8, 44. Skalníková -3:46,1, 45. Nývltová (všechny ČR) -4:45,3 (diskvalifikace).

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 4 ze 7 závodů): 1. Kuitunenová 57:49,3, 2. Saarinenová -5,6, 3. Björgenová -23,0, 4. Kowalczyková -47,3, 5. Majdičová -54,0, 6. Follisová (It.) -1:08,1, ...31. Rajdlová -4:42,8, 44. Skalníková -7:50,3.

« Zpět

Diskuse: "Na Silvestra nejrychlejší Teichmann, Lukáš Bauer doběhl pátý, ženám vládla Kuitunenová"

Motto:

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.