Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

O víkendu se jely závody ve Vesci..

18.01.2009, 17:20,

O tomto víkendu se jely závody ve Vesci, kde si mohl náš nároďák vyzkoušet náročné tratě v závodním tempu. Sobotní skiatlon a nedělní pětka žen a desítka mužů.

 


Liberec, 18.1.2009 Reprezentantka Dukly Liberec a naše nejlepší současná lyžařka Kamila Rajdlová suverénně zvítězila v dnešním závodě žen a juniorek pursuitem, který se konal ve veseckém areálu s časem 26:43.5. Se ztrátou 14.5 s na druhém místě dojela Ivana Janečková ze SKPJ, třetí se ztrátou 43.9 s skončila Eva Skalníková, která závodí také za SKPJ.

Závod začal v mistrovském areálu přesně v 11:00 hodin a na start se postavilo 36 závodnic. Od začátku se do vedení dostaly Kamila Rajdlová a Ivana Janečková, které si vedoucí pozice udržely i v polovině závodu, kdy došlo na přezouvání. Na pořadí se poté nic nezměnilo ani v druhé části závodu. Kamila Rajdlová po dojezdu do cíle řekla: „Tratě jsou docela náročné, ale dneska byl rychlý sníh, takže se jelo dobře. Jsem ještě trochu unavená, stále dolaďuji formu, závod jsme jeli přímo z tréninku, zvlášť jsme se na to nepřipravovali. Jsem ale spokojená.“ Jak dodala, na odpočinek se teď právě nechystá. Čekají ji závody v Estonsku, a Itálii, navíc pokračuje v intenzivní přípravě na liberecké mistrovství. A jak to vidí s mistrovskými medailemi? „Jsem v této věci realista. Budu spokojená, když se umístím do 15. místa. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy,“ podotýká Rajdlová.
Důvod ke spokojenosti měli také organizátoři. Ideální zimní počasí s teplotami pod stupněm mrazu a poletující sníh dotvářeli příjemnou atmosféru, která na stadionu i v jeho okolí vládla. Více než 500 fanoušků nejen z Liberce podél tratí podporovalo nejen ženy, ale také juniorky, které se na trať vydaly.
Slavic Cup, který nyní pokračuje závodem mužů a svým zítřejším programem žen a mužů je jedním z posledních závodů ve Vesci před MS, které začne již za 32 dní. Během nedělního programu se představí také Lukáš Bauer, který se stále potýká se zdravotními problémy. Jak sám přiznává, není spokojený se svým lyžováním. "Mám na víc. Jen zatím nevím, co mě brzdí v technice,“ podotýká.

Prvních sedm míst dnešního závodu mužů na vzdálenost 2x 7,5 km pursuit obsadili reprezentanti klubu Dukla Liberec. Prokázali tak výbornou přípravu na blížící se mistrovství světa. Na rozdíl od dopoledního ženského závodu, byl mužský závod do poslední chvíle velkým soubojem. Nakonec jako prvnímu zaznamenal chip nejlepší čas Jiřímu Máglovi s časem 35:53.6. O 19.9 s později projel cílem také Martin Koukal. Třetici uzavřel Milan Šperl se ztrátou 28,2 s. Program pokračuje zítra v 10:00 závodem žen s intervalovým startem na 5 km, v 11:30 startují muži na 10 km, také s intervalovým startem. Oba závody se jedou klasickým stylem.

„Jelo se mi dobře, tratě jsou čím dál lepší a cítím, že i já jezdím lépe,“ říkal krátce po předání cen Martin Koukal, mistr světa na 50 km z Val di Fiemme. I on potvrzoval slova Kamily Rajdlové o rychlém sněhu a dobré přípravě trati. Závod si pochvaloval také zástupce SLČR pro běžecký úsek Čestmír Skrbek. „Kluci jeli dobře, pár dní tu teď trénovali a s výsledky jsem spokojený. Zítra se na startu ukáže ještě Lukáš Bauer, tak uvidíme,“ řekl Skrbek po skončení závodu.
I na odpolední mužský závod přišlo do Vesce několik set diváků, kteří vytvořili příjemnou atmosféru pro závodníky. Mezi nimi se na startu objevili také zástupci zemí, ve kterých se sněhem téměř nesetkáte. I když se reprezentanti Indie nebo Brazílie neumístili na předních příčkách, patřilo jim velké povzbuzování a podpora ze strany fanoušků.
Odpoledního závodu se zúčastnilo celkem 46 závodníků ze 6 zemí.

Liberec, 18.1.2009 Ani nedělní závody Slavic Cupu v běžeckém areálu Vesec nepřinesly překvapení. Na stupni vítězů se v ženském závodě na 5 km postavila Kamila Rajdlová s časem 14:41.1, mužský závod na 10 km opět vyhrál Jiří Magál s časem 25:26.2. Dnešní závody měly intervalový start a jelo se klasickým stylem. Na startu se opět objevili také lyžaři netradičních lyžařských zemí, jako jsou Indie, Brazílie nebo Irsko. Pokračovali tím tréninkem na šampionát.

Víkendové závody ve Vesci ukázaly především jedno – tratě jsou dobře připraveny, sníh postupně zraje a podmínky pro šampionát jsou v těchto dnech ideální. Kvalitu tratí pochvalovali také naši reprezentanti, kteří pokračují tréninkem v nedalekém Bedřichově. Na startu se nakonec neukázal avizovaný Lukáš Bauer. „Museli jsme se rozhodnout pro individuální trénink v Bedřichově,“ popisoval Čestmír Skrbek ze Svazu lyžařů České republiky. „Lukáš přece jen ještě není na 100% zdravý a snažíme se vše přizpůsobit přípravě na mistrovství. Nemá cenu riskovat na malém závodě, jako byl tento. Navíc počasí moc nepřálo a hrozilo, že by se to mohlo odrazit na Lukášově zdravotním stavu. Dali jsme proto přednost individuálnímu tréninku v Bedřichově,“ popisuje Skrbek.
Slavic Cup byly důležitým závodem také pro Organizační výbor, který v těchto dnech finišuje s přípravou mistrovství. „Nejedná se o žádnou zkoušku na šampionát, ale každá příležitost organizovat byť menší závod je důležitá,“ říká Zdeněk Soudný, tiskový mluvčí Organizačního výboru FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009. „Závody mají jiný režim, než bude během MS, nelze ani vyzkoušet logistiku či cokoli jiného přímo v areálu,“ popisuje Soudný. „Ale pro nás jako tým je vždy důležité absolvovat podobné závody. Pomáhá nám to vždy více se připravit na to hlavní, co nás již za 31 dní čeká,“ dokončuje Soudný.

 

 
« Zpět


Diskuse: "O víkendu se jely závody ve Vesci.."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.