Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Oberhof 2012 - kemp v tunelu

03.10.2012, 13:50,

( Jarda Kupr ) - Oberhof je německé město v spolkové zemi Durynsko. Nachází se na hřebenu pohoří Durynský les v nadmořské výšce nad 800 metrů. Ekonomika města je založená na výnosech z turismu. V roce 2005 navštívilo město téměř 130 tisíc turistů. Oberhof je tak po Erfurtu a Výmaru nejčastěji navštěvovaným místem v Durynském lese. Ve městě se nacházejí i lázně – tolik Wikipedie.
 Oberhof je lyžařský pojem. Pro nás, kteří jsme byli na tomto místě poprvé, to bylo jako se ocitnout v říši za zrcadlem. Samotné prostředí Oberhofu je jako stvořené pro kolečkové lyže, běhání, jízdu na kole, lyžování apod. Je zde bobová dráha, biatlonový areál i skokanské můstky. V okolí jsou krásné penziony. Korunu tomu celému však nasazuje moderní lyžařská hala DBK SKI. Ta umožňuje praktický zázrak ve středu Evropy – celoročně zasněžené upravené tratě. 


Celkem se nás v útulném hotýlku nedaleko běžeckých tratí (5 minut chůze od haly) sešlo osmnáct. Byli jsme mixem lidí, kteří přijeli testovat lyže pro Ski magazín a klienty Nyč školy běžeckého lyžování. Nutno dodat, že liberecká parta byla mírně v přesile.
Zvolený termín umožňoval využít státního svátku (28.9.) a tak se již ve čtvrtek večer v přátelské atmosféře probírala lyžařská témata, která tíží celé léto. S postupujícím večer se dostalo i na závažnější problémy jako je například regenerace (otázka speciálních magnetických vest zůstala nedořešená).

V pátek od 11 hodin jsme měli umožněný vstup do haly. Těšil jsem se tolik, že jsem už v 10 hodin stál u garáže, která fungovala jako lyžárna. Zdaleka jsem tam však nebyl jako první. Ziki s Matym a kluci z Rossignolu už měli všechno nachystané a v 11 hodin jsme se vřítili do haly s plnou parádou. Konstantní teplota, upravené tratě a za okny výhled do podzimní krajiny. Nádhera.
Na pátek byla na programu klasika a všichni měli možnost si vyzkoušet nové modely lyží na sezónu 2012/2013. Takže se jezdilo, porovnávalo, diskutovalo, zase jezdilo a každý si dělal vlastní obrázek o lyžích, svých pocitech i své formě. Dvě hodiny v hale byly skvělé.
Odpoledne byly na programu kolce. Tratě se skvělým asfaltovým povrchem protínají les v okolí křížem krážem a každý si zde najde trať, která mu vyhovuje. Krásné počasí vyšlo na jedničku. Musím přiznat, že kombinace toho být dopoledne na sněhu a odpoledne si na lehko vyrazit do lesa „na sucho“ mě fascinovala. Navíc od hotelu stačilo urazit cca 100 metrů a už se dalo krásně jezdit.
Večer byly na programu rozbory videa a pochopitelně nedořešená témata ze včerejška (princip magnetizace vesty se myslím nedořešil).

Sobota probíhala v obráceném pořadí. Dopoledně jsme vyrazili na kolce a do haly jsme šli odpoledne. Počasí bylo zase exkluzivní. Vidět letní přípravu biatlonistů ze Slovenska a závody na kolcích místního oddílu byl také zážitek.
V hale bylo od 14 hod. na programu bruslení. A zase se testovalo a diskutovalo. Vše probíhalo v příjemné uvolněné atmosféře, kdy čas strašně letí. Zajímavé bylo i sledovat jízdy hendikepovaných sportovců, kteří v hale trénovali.
Nakonec se vyplnily všechny dotazníky, nacvakaly společné fotky a byl čas pomalu vyrazit zpět směr Liberec. Skupinka lidí s Danem a Radimem ještě zůstávala až do neděle.


 

 

 
« Zpět


Diskuse: "Oberhof 2012 - kemp v tunelu"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.