Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Poslední víkendová škola :-(

27.02.2013, 18:33,

Klára - Tento víkend proběhla poslední víkendová škola v této zimě. Že zima svojí vládu ještě neskončila nám dala vědět hned v pátek. Na chatu Královku měli někteří cestu špatnou, jiní ji měli ještě horší, ale nakonec jsme se sešli všichni v pořádku. Kuchyně horské chaty měla připravený segedinský guláš, který po dlouhé cestě (až 4 hodinové cestě jen z Prahy) přišel vhod. Přednáška o mazání lyží probíhala v suterénu budovy ve velmi přátelské atmosféře.


Sobotní ráno nás přivítalo ideální teplotou pro mazání klasických běžek (krásných -7°C) a silným větrem. První základy jsme se naučili ve skrytu místních lesů. Po obědě byl správný čas na zdokumentování našich lyžařských dovedností a procvičování stále náročnějších cvičení pro lepší techniku lyžování. Večer proběhl ve společenské místnosti. Nejdříve jsme si prohlédli na videu správnou techniku prováděnou závodníkem. Následně jsme si prohlédli video frekventantů kurzu. Hledali jsme rozdíly mezi předcházejícím videem a nutno podotknout, že u některých byl rozdíl v oblečení a pak jen v drobnostech. Během rozboru jsme se dostali až na téma využití lyžařských pohybů v běžném životě, což mnohé nadchlo.

 

Nedělní počasí mělo zcela odlišný charakter. Teplota okolo O°C, nenasvědčovala pro klasiky nic dobrého. Mlha a vítr zůstal stejný, což je pro tuto zimu už takový folklor. Prodloužené dopoledne bylo pro někoho opravdu dlouhé. Přeci jenom Řezáčů je mezi námi málo a tak dopolední soupaže byly náročné pro většinu klasiků. Hold dobrý skřítek Jizerských hor Muhu, nám umožnil vyzkoušet si jak ideální podmínky, tak podmínky vhodnější na jiné aktivity.

 

Poznámka : Díky Kláro a Jardo ( a Zdenečku, Štěpáne a Libore ) , tolik děkovných mailů už jsem dlouho nedostal. Asi budete pracovat už beze mne.... Dan

 
« Zpět


Diskuse: "Poslední víkendová škola :-("
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.