Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Připadám si jak upjatej, říká Lukáš Bauer...

25.11.2008, 13:59,

Dva dny, dva různé obrazy Lukáše Bauera při Světovém poháru v Gällivare. "První desítka je pro mě pořád super umístěním.
Jasně, čekám, kdy začnou otázky typu: Proč jsi až devátej? Ale vzhledem k tomu, s jak mizernými pocity jsem bojoval před startem, je to dobré," usmíval se lyžař po sobotním běhu na 15 kilometrů volně.


Zato včera, po klasickém úseku ve štafetě, nejistě přiznával: "Myslel jsem si, že se s tím srovnám líp."


Jak tedy nazvete vaši formu?
Průměrná. Nezklamal jsem tu, ale k výkonům z loňska mi něco chybí. Nejsem v pohodě, hlavně technicky. Strašně moc chci a připadám si pak upjatej. Rychlostně jim docela stačím, jenže kdybych jim chtěl odjet, vezme mi to spoustu sil.


Jak si to vysvětlujete?
Němec Angerer tvrdil, že v sezoně, kdy obhajoval Světový pohár, byl přemotivovaný.


Nemůže to být i váš případ?
Jenže svěťák není letos mým hlavním cílem, i když se nebráním tomu vyhrát ho znovu. Uznávám, větší tlak tu je. Ale není to tak, že by nade mnou někdo stál a říkal: Musíš. Je to problém mého vlastního srovnávání se s loňskými výsledky. Nechci však hned tvrdit, že je něco vyloženě špatně. Plán na sezonu byl nastavený jinak než loni, mám jiné vrcholy. Teď jde o to srovnat se s tou technikou.


Co momentálně nejvíc potřebujete?
Vyčistit si hlavu. A najít za týden v Kuusamu dobrý pocit z klasiky.


Jak toho dosáhnete?
Stačí, aby se mi tam povedl jeden rychlý trénink na závodní trati. Člověk má pak hned lepší náladu, než když ví, že se v tom plácá.


V Gällivare jste večer před startem nedodržel loňský rituál, nedal jste si váš oblíbený grog. Proč?

Nějak to nevyšlo. Ale tím líp, aspoň víme, co ještě můžeme vylepšit. Já tomu grogu věřím, sednu si u něj a v pohodě pokecám, odbourává nervozitu. A navíc mi chutná.


Poměr sil se proti loňsku změnil, mnozí favorité selhali. A vyhrál Hellner. To jste určitě nečekal, že?
No, před závodem bych si na něj nevsadil. Ale neměl jsem informace, jak na tom Švédové jsou. On dokáže být rychlý. Ten výsledek jen ukazuje, jak rozsáhlá špička je.


Naopak švédští organizátoři propadli. Podpořil byste vašeho servismana Fouska, který by jim nejraději odebral Světový pohár?

Nevím. Taky jsem nechápal, co tu předváděli. Nejdřív šutry na trati, pak jen jediná stopa na štafetu, nebylo kudy předjíždět. Měl by být stejný metr na všechny. Loni si Švédi i další výpravy stěžovaly na šutry v Liberci – a přitom tam byly tratě skoro líp připravené než v Gällivare. A to Švédům na rozdíl od Liberce mrzlo.

 
« Zpět


Diskuse: "Připadám si jak upjatej, říká Lukáš Bauer..."
Datum: Jméno: Komentář:
27.11.2008, 18:44 Jarda Autorská prava!?
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.