Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Příprava na zimu začíná !!

09.09.2012, 10:01,

( Dan )  Zdravím všechny příznivce bílé stopy po prázdninách a válíčkování u vody !! Nastal čas zvednout svá opálená těla a pustit se do přípravy na zimu. Nebo chcete zažít znovu ten pocit nemotornosti a potácet se na prvním sněhu ? Pokud ne, máme pro vás sérii podzimních kempů a začínáme už za tři týdny v Oberhofu na sněhu... Pro ty, kdo si plánují v zimě zúčastnit se naší školy, formuláře a termíny k přihlášení jsou již k dispozici, zejména první prosincové a lednové školy bývají rychle zaplněny.


V rubrice kempy sice najdete základní informace , ale přeci jen pár slov k jednotlivým akcím :

 

Tunel Oberhof - jedeme již tradičně třetím rokem v rámci testování lyží do tunelu ve středisku Oberhof, známém biatlonovým areálem, krásnými tratěmi na kolce v lese a relativně novým tunelem. Malebné prostředí Duryňského lesa, úžasný areál a hlavně příjemné první lyžování na 1200 m dlouhé trati v tunelu - to vše je pravý ráj pro nadšené běžkaře. Aatmosféra si nezadá s říjnovým Dachteinem, i tady se potkáte se spoustou závodníků z celé Evropy a zejména s německou reprezentací, která zde má své zázemí. Ubytování je velmi příjemné nedaleko od tratí a my se všichni vždycky těšíme. Takže neváhejte a využijte svátku k nevšednímu zážitku. Informace i přihlášku najdete v rubrice kempy.

 

Další oblíbenou podzimní akcí je první přírodní sníh na ledovci Dachstein. O tuto akci je značný zájem, konečně druhý termín je již plně obsazen. Jedeme sem již podesáté a ubytování v penzionu Fichtenheim je příjemné a dobře vaří ! Na kolce jdeme rovnou z domu a atmosféra je zde více jak závodní, potkáte zde všechny hvězdy běžeckého i biatlonového lyžování. Kde se vám stane, že z posledních sil můžete naložit třeba Bauerovi, Kowalczykové nebo Olssonovi? Dopoledne na sněhu, odpoledne když vyjde počasí v trenýrkách na kolcích. Ski paradise for coutry skiers. 

 

 

 

Kemp kolečkové lyže je určen jak pro ty, kteří začínají a chtějí to zkusit i na kolečkových lyžích tak i pro pokročilé, kteří pilují techniku. Tratě ve Vesci jsou pro to optimální a pokud nemáte kolce své, zapůjčíme vám je. Je to již tradiční vyzkoušená akce, která je vhodná jako začátek tréninkové přípravy na zimu. Nemusíte se bát, je to bezpečné a vhodné pro výuku hlavně bruslení. Výuka je jednodušší z hlediska rovnováhy, protože asfalt je rovný a soustředíte se jen na rozdíl od sněhu na boční stabilitu. 

 

 

Kemp jak správně trénovat je určen pro :

 

  • začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé rekreační sportovce a amatéry
  • členy Nordic Teamu
  • ty, kteří chtějí strávit sobotu pohybem
  • ty, kteří si chtějí kvalitně zatrénovat v kolektivu pod odborným dohledem
  • každého, kdo chce zkvalitnit svoji techniku běhu na lyžích

Cíl:

  • ukázat, že trénink není jen o naběhaných kilometrech a hodinách dřiny
  • v praxi demonstrovat, že trénovat lze i jinak a efektivněji
  • až 50% výkonu ovlivňuje správná technika, proto bychom ji měli věnovat adekvátní prostor v tréninku
  • ukázat, že trénování nemusí být monotónní a jednotvárné

K jednotlivým akcím tak jak se budou blížit budeme posílat mailem informace a objeví se i podrobnější články. Takže se na Vás těšíme adoufám, že se opět sejdeme v hojném počtu.
 

 
« Zpět


Diskuse: "Příprava na zimu začíná !!"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.