Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Proč v neděli Bauer nestartoval?

20.01.2009, 09:29,

Diváci, kteří se v neděli dopoledne trousili k lyžařskému areálu ve Vesci, měli jeden hlavní cíl: vidět v akci nejlepšího českého běžce Lukáše Bauera. Měli smůlu. Vítěz Tour de Ski a Světového poháru z minulého roku byl sice na startovní listině závodu na 10 kilometrů klasicky, ale nakonec na mezinárodním Slavic Cupu nestartoval.


"Ráno mi volal, že má knedlík v krku, což je asi doznívání jeho zdravotního problému, se kterým se Lukáš léčil," vysvětlil reprezentační trenér Martin Petrásek. "Po konzultaci s doktorem jsme rozhodli, že nebudeme start ve Vesci riskovat. Snad se to rychle spraví."

Bauerův stav však dělá trenérovi starosti. "Pořád máme zdravého nemocného závodníka, což je špatné. To, že přišel o závod v Liberci, mě nemrzí. Mrzelo by mě, kdyby to s jeho zdravím bylo vážnější."

Víkendové závody v Liberci měly po oba dva dny stejné vítěze. Zatímco Rajdlová, která se úspěšně vrátila po loňském porodu, neměla ve skiatlonu ani v klasice prakticky konkurenci, Magál včera na desítce vyhrál jen těsně. Od druhého Martina Jakše ho dělily pouhé dvě vteřiny.

"Ukazuje se, že na tom nejsem špatně," usmíval se Jiří Magál ve včerejším cíli. "Jsem uprostřed těžkého tréninku, a tak jsem čekal, že pojedu v útlumu. Ale nikde jsem nerupl a objel jsem trať ve stejném tempu, což je dobré znamení."

Vzestup formy ukázal mistr světa z roku 2003 Martin Koukal, který po výkonnostní krizi a zdravotních peripetiích dosáhl v Liberci na druhé a třetí místo. Včera přitom dvě třetiny závodu vedl, ale nakonec se musel smířit s bronzem. "V konci už jsem na to neměl," přiznal Koukal.

"Rozjel jsem závod rychle, ale Magál s Jakšem si rozvrhli tempo, což bylo asi rozumnější. Nenajel jsem na ně zpočátku takový náskok, aby mi to vydrželo."

Koukala však ztráta prvenství neštvala. "Krizi jsem překonal a potvrdil jsem si, že když za to vezmu, v české konkurenci na to pořád mám."

Náročná kopcovitá trať stála závodníky hodně sil. "Je hodně technická, nikde nemůžete odpočívat," řekl Jiří Magál. "Trochu mě ale mrzelo, že v kopcích chyběla stopa. Tam to byl spíš běh než běh na lyžích."

Dvě čtvrtá místa obsadil o víkendu další závodník liberecké Dukly Petr Novák, který "bramborovou medaili" získal iminulý týden při Jizerské padesátce. "Od léta s námi trénuje a ukazuje se, že udělal dobře," řekl reprezentační kouč Miroslav Petrásek.

Pozitivní zprávou je, že se zdravotně dali dohromady Jakš a Koukal. "Když budeme zdraví, máme pořád šest závodníků do štafety, která může jet o medaile," míní Petrásek.

Slavic Cup byl důležitým závodem pro organizační výbor mistrovství světa, který v těchto dnech finišuje s přípravou mistrovství. "Nejedná se o žádnou zkoušku na šampionát, ale každá příležitost organizovat byť menší závod je důležitá," uvedl tiskový mluvčí Zdeněk Soudný.

Tratě ve Vesci zatím nejsou upraveny v plné délce 7 kilometrů, což závodníky trochu mrzelo. Začátkem týdne jim však pořadatelé připraví další část s nepříjemným stoupáním.

Národní tým bude v Liberci trénovat do středy, pak odlétá na Světový pohár do Estonska. S Lukášem Bauerem, nebo bez? To zatím není zcela jasné. Rozhodnou lékaři.

 
« Zpět


Diskuse: "Proč v neděli Bauer nestartoval?"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.