Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

První letošní akce – Ski halle Oberhof

05.10.2011, 17:03,

( Dan ) Letošní takřka podzim se opravdu vyvedl a nejinak tomu bylo i v Oberhofu, kam jsme přijeli nejen otestovat lyže, ale také s několika nadšenci polyžovat na prvním sněhu. Sice umělém, ale přesto to stálo za to. Oberhof je vyhlášené německé středisko hlavně díky biatlonu, jehož Světový pohár se na zdejší poměrně nové střelnici koná. Atmosféra je zde podobná rakouskému Ramsau – spousta popojíždějících lyžařů na kolečkových lyžích, reprezentační polepené dodávky u penzionů a hlavně moderní hala DKB Ski.


Náš příjezd ve čtvrtek byl poznamenán novým rekordem, cestu z Liberce jsme pohodovou jízdou zvládli za čisté čtyři hodiny, což je další důvod sem jezdit častěji. Jasné, teplé počasí s teplotou okolo 23 °C nám dávalo naději i na tréninky na kolečkových lyžích a tak jsme se po příjezdu rozhodli jít vyzkoušet místní tratě. Loni nám celé dny výrazně propršelo a tak jsme byli rádi, že jsme mohli v klidu zalézt aspoň do haly. Letos to bylo za odměnu, sluníčko, jasno, suché nádherné tratě okolo biatlonového stadionu vyzkoušeli naši mladí z Dukly a my starší jsme zkusili tratě okolo místního armádního střediska. Tratě situované v lese byly stavěny s rozvahou a na rozdíl od dražších tratí ve Vesci jsou správně klopené a namotané tak, že si zde vybere i začátečník a nemusí se bát o holý život na rozdíl od Vesce. Bylo poměrně teplo a tak stinný les byl více než příjemný. První den jsme tratě projížděli a okoukávali a po hodince jsme trénink uzavřeli ve shodě, že je to zde opravdu zážitek. Kromě tratí jsou v lese na kraji postaveny i různé posilovací pomůcky a tak trénovat můžete nejen na kolcích.

Na druhý den jsme měli halu objednánu od 14.00 hodin a tak jsme dopoledne ještě užívali plný 90 minutový trénink na kolcích a soustředili jsme se na techniku – odraz nohou a koordinace s horními končetinami. Odpoledne na lyžích jako když to najdeš. Klasikům jsme dali dospoda modrou gumu REX – blanku pro tutovku a přemazali Multigrade Rode a chválili si to. Bruslaři to mají jednodušší – zdejší umělý sníh je skluzný a tak LF nenahrává žádným spekulacím. Dvouhodinovka byla spíše seznamovací, ale vysoká vlhkost v hale a teplota okolo – 3°C nás nenechala dlouho postávat. Mráz rychle zalézá pod nehty a přeci jen je znát, že tělo není podzimními plískanicemi ještě adaptováno na zimu. Natočili jsme si první videa a večer si řekli něco k technice a podívali jsme se na to, jaké kdo dělá zásadní chyby.

V sobotu ráno už se objevily první mraky a tak jsme už na 9.tou hodinu vyrazili na kolce společně se skupinou, která přijela testovat lyže pro Ski magazín. Někteří běhali imitace s holemi po lese, zejména železný dědek Krčmář udivoval svými výkony. Někteří cvičili gumy a zbytek kolcoval soupaže a bruslení s mladou německou reprezentací juniorů. Asi 2 kopce se mi podařilo mladým ukázat jak se jezdí soupaže, je ale nutno poctivě přiznat, že dalších 8 kopců to potom ukázali oni mě. Odpolední hala byla ve znamení tréninku techniky s holemi a testování závodních modelů všech značek na tuto sezónu. Dvě hodinky poctivé práce a kromě zlepšení techniky jsme u toho stihli vyzkoušet nové klasičky. Výsledky nebudu zveřejňovat, dozvíte se je v některém ze zimních čísel Ski magazínu, jediné co prozradím, že došlo k několika překvapením.

V neděli už udeřilo typické počasí, tak jak je známe z Oberhofu z minula. Plískanice, mlha, vítr a zima. Byli jsme rádi, že máme halu na dopoledne a odpoledne vyrazíme k domovům. Sprchy v hale jsou příjemné a místní bufet s polévkami a pizzou také. Takže se těšíme na další akci tady a doufám, že sem nebudeme muset jet v prosinci z důvodů nedostatku sněhu u nás......

 
« Zpět


Diskuse: "První letošní akce – Ski halle Oberhof"
Datum: Jméno: Komentář:
29.11.2011, 09:21 CFL lighting CFL lighting
06.12.2011, 04:06 LED lights manufacturer Nick
26.12.2011, 07:39 buy ink cartridge ink cartridge
28.12.2011, 10:05 jacket www.lintex-apparel.com
31.01.2012, 09:11 buy ink cartridge info@rhinks.com
26.02.2012, 08:39 Gift Packaging boxes Gift Packaging boxes
13.03.2012, 04:20 best tablet pc best tablet pc
23.03.2012, 03:45 Authentic NFL Jerseys Cheap Authentic NFL Jerseys sale
30.03.2012, 08:31 qy qy
18.05.2012, 04:50 Mixing console
26.06.2012, 10:48 kexiong xhit@kexiong.com
15.08.2012, 09:35 Submitted95
09.12.2012, 13:21 Faruk Abdul Salam ghanagold.mining@yahoo.com
17.02.2013, 07:33 linda
24.05.2017, 03:54 20170524 yuanyuan
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.